kmbs CHANGE talks: Володимир Коливай про шлях гармонії та пізнання

Днями в Києво-Могилянську бізнес-школу завітав Володимир Коливай. Він непересічна  людина, підприємець, консультант, власник компанії «Імідж освіта». Має потрійну вищу освіту, в тому числі – диригента. А ще він адепт світського буддизму, та єдиний в Україні, кому вдалося мати офіційну аудієнцію у Далай-Лами. Під час зустрічі з учасниками MBA-програм kmbs Володимир Коливай поділився східними (і не тільки) рецептами гармонії з собою та суспільством. 

 

Життя як острів

Старші люди мені близькі тим, що розуміють, як швидко плине час. Хоча насправді ми всі – дорослі маленькі люди, чиї іграшки просто стали дорожчими.

Все життя людина «пливе» у пошуках свого «острову». А знайшовши його (у вигляді кар’єри, сім’ї, матеріальних благ тощо), намагається будь-що триматися за нього. Проте, як каже буддизм, на кожен такий життєвий острів чекає зустріч з чотирма хвилями, якими він врешті буде змитий. Перша хвиля – це постійні навколишні зміни, які викликають страх нестабільності. Друга хвиля – це невпинне старіння, що змінює нас ззовні і зсередини. Третя – хвороби. Навіть ті, хто не помічає швидкоплинності  життя, із часом втрачають життєву енергію і вже не можуть спокійно жити на власному «острові». І остання хвиля, яка остаточно забере все, – це мить прощання зі світом.

В житті ми маємо дві основні проблеми: по-перше, це наша надмірна віра у те, що ми любимо і що поважаємо. І по-друге, це наша перебільшена нелюбов до того, що ми не любимо і не поважаємо.

Усвідомлення, що життя плинне – не привід сумувати, а джерело оптимізму та надії. Адже ми самі малюємо картину свого життя, і які там будуть кольори, що ми залишимо людям – залежить лише від нас.

 

koly2.jpgМи всі – дорослі маленькі люди, чиї іграшки просто стали дорожчими

 

Таємна місія добра

Далай Лама якось сказав: ніхто не є на 100% добрим, але й ніхто не є на 100% поганим. Знайшовши в собі навіть якісь 10% добра, за них необхідно вхопитися. Відкрийте в собі одну-дві гарні риси і зробіть їх своїми основними. Зробіть це своєю великою таємною місією – нести людяність та добро в умовах ненависті та конкуренції.

Це не означає, що потрібно виявляти альтруїзм на шкоду собі. Як сказав в одній притчі мудрець гадюці: Якщо хочеш, щоб тебе поважали, а не ненавиділи – лише шипи на людей, відлякуючи їх, але не кусай на смерть.

 

koly3.jpgНе будьте перевернутим глечиком, не чекайте почути від людей те, що ви вже знаєте

 

Інформація і концентрація

Людину, яка сприймає інформацію, можна порівняти із глиняним глечиком, а знання – із водою, яку в нього ллють. Якщо глечик з діркою – скільки не вливай в нього, все витече, і знань в ньому не залишиться. Але може бути ще гірше: нерідко розумні люди схожі на перевернутий глечик, в який вода просто не може потрапити. Вони з самого початку настроєні скептично, в них на все вже готова думка, вони закриваються від нових знань. Не будьте перевернутим глечиком, не чекайте почути від людей те, що ви вже знаєте.

Звісно, не треба й сприймати все на віру. Вислухайте інформацію, опрацюйте її, перевірте на власному досвіді - і залиште з неї тільки те, що вам потрібно.

 

Фотогалерея події

Коментарі