Парадокси демографії

Кожному новому поколінню споживачів бізнес дає певну назву, виокремлює певні риси і будує нову стратегію – як з ними працювати. Компанії продовжують поділяти своїх клієнтів за статтю, віком та іншими демографічними показниками. Однак, як свідчить досвід останніх років, це вже не працює так, як очікує бізнес.

 

Різноманітні дослідження свідчать: відбувається кардинальний зсув у традиційній сегментації споживачів. Більше не можна приписувати якісь характерні ознаки чоловікам та жінкам, молоді та людям похилого віку, населенню якихось регіонів – так ви ризикуєте схибити.

Скажімо, у квітні 2015 року в рамках одного дослідження EY та Harris Interactive 67% чоловіків сказали, що вже змінили місце роботи або готові це зробити, щоб приділяти більше уваги родині. У той же час таку відповідь дали лише 57% жінок. Ще одне дослідження, проведене Mastercard, показало: 74% китайських споживачів при купівлі товару думають про те, чи він екологічний, і чи піде частка прибутку компанії на доброчинність. Цей відсоток суттєво більший, ніж в Австралії чи Новій Зеландії.

Для того щоб правильно позиціонувати свій продукт чи просувати його в нинішніх умовах, бізнесу потрібно керуватись такими стратегіями (обираючи одну або кілька з них):

 

1. Змістити межі «норм», якими компанія користувалась раніше. Так, наприклад, бренд жіночого одягу & Other Stories, що належить H&M, зняв у рекламі нової колекції моделей-трансгендерів. Більш того, команда цієї кампанії (стиліст, гример, фотограф) також складалась із трансгендерів.

 

2. Навіть якщо бренд існує не одне сторіччя, переглянути його традиції та змінити їх. Скажімо, відома приватна англійська школа Eton (яка виховала 19 прем‘єр-міністрів Великобританії) з вересня 2015 року запускає онлайн-навчання лише для китайських студентів.

 

 

 
Навіть якщо бренд існує не одне сторіччя, може бути корисним переглянути його традиції та змінити їх

 

 

3. Використати чужу культуру як джерело для натхнення. Наприклад, дуже популярний додаток Public Dance Classics (50 тисяч завантажень лише у травні 2015 року) взяв за головну ідею національний китайський феномен публічних танців. Додаток дозволяє будь-якій групі людей довільного віку вивчати найбільш відомі танці, забезпечуючи їх відео-інструкціями (танці виконують дами похилого віку на площах та в інших публічних місцях).

 

4. Сфокусуватись на маленьких групах людей з певними інтересами. В результаті з‘являються цікаві нішеві продукти. Наприклад, Lean Machine Ale – пиво для тих, хто щойно потренувався та хоче відновити сили.

 

5. Використовувати сучасні технології для кращого просування продукту. Скажімо, компанія Spotify в серпні 2015 року представила Discover Weekly – персоналізовану підбірку пісень, яка складається для кожного користувача окремо та доставляється йому щотижнево. Алгоритм, який при цьому використовується, досить цікавий: програма шукає інших користувачів зі схожими музичними смаками та обирає пісні, які є в їхніх плейлістах.

Відомий бренд Axe у серпні поточного року запустив Romeo Reboot – короткий рекламний фільм, який адаптується під інтереси кожного онлайн-глядача (базуючись на його музичних смаках, історії покупок тощо). Існує понад 100 тисяч варіацій реклами, які відрізняються фоновою музикою, сюжетом та навіть місцем дії: від офісного середовища до декорацій у стилі наукової фантастики.

 

Також Вам можуть бути цікаві такі матеріали:

П‘ять ідей для інновацій. Актуальні споживчі тренди, які здатні змінити життя людей та компаній

Зміни без страху

Портрет інновації

 

6. Орієнтуватись на жителів великих міст. Вони стають все більш вибагливими до рівня та асортименту послуг, тому креативна компанія може знайти попит майже на будь-який новий цікавий сервіс у межах мегаполісу.

Наприклад, південноафриканська філія відомого додатку для замовлення таксі Uber вирішила «доставляти» масажі прямо додому до клієнтів у Йоганнесбургу та Преторії. Щоб замовити цю послугу, достатньо натиснути одну кнопку в додатку. Вартість масажу складе приблизно $16,5. Це не перша додаткова послуга, яку запускає Uber. Так, у Лондоні компанія доставляє додому білизну, у Вашингтоні – квіті, а у Варшаві та Кракові вона пропонувала безкоштовно підвезти тих, хто прямував на президентські вибори.

 

Звичайно, традиційна демографія не щезла повністю: компаніям все ще потрібно час від часу дивитись на дослідження, які охоплюють усю країну, різні покоління тощо. Інколи це також може навести на цікаву думку. Але окрім цього, все важливішим стає дивитись на те, що знаходиться поза традиційним сегментуванням клієнтів. Це дозволяє першим помітити проривну ідею та вдало її реалізувати.

 

За матеріалами Trendwatching.com

Коментарі