Тренди-2016: зміна сприйняття

У 2016 році споживачі почнуть дивитись на питання цінності продукту з різних боків. І в результаті – завдяки зусиллям бізнесу – знайдуть нову перспективу, новий кут зору. Це необов‘язково має бути щось дуже серйозне, іноді достатньо незвичної рекламної кампанії, щоб люди подивились на ваш продукт по-новому. А можливо, і замислились над якимись важливими проблемами.

 

 

 

 

Наприклад, у квітні 2015 року французькі бюджетні авіалінії Transavia стартували рекламну кампанію, яка порівнювала вартість квитків на літак з сумами, які ви зазвичай витрачаєте у продуктовому магазині. Компанія випустила картопляні чіпси, цукерки та зернові батончики у спеціальній упаковці, схожій на авіаквитки. Ці продукти продавали у партнерських магазинах, автоматах на станціях метро та в одному з паризьких кінотеатрів. Вартість цих товарів складала 30 та 40 євро, а споживач, який їх купив, міг використати надрукований на упаковці код, щоб злітати до Барселони, Лондона чи Дубліна.

 

 

 
Компанії варто запитати себе: як ми можемо «перепакувати» наш товар чи послугу, щоб змінити сприйняття клієнтів?

 

 

Розташований у США стартап Stockpile випускає подарункові картки, які змінюють сприйняття людей щодо цього продукту. Традиційно такі картки дозволяють отримати певну послугу або придбати товари. А у випадку Stockpile – стати частиною фондового ринку. Вартість карток складає від $1 до $1000, і власник може обміняти свій подарунок на акції компаній, що торгуються на біржі NYSE. Купити такі картки можна у звичайних американських мережевих магазинах, таких як Lowe’s, Kmart та інші. Вони користуються чималим попитом, і це підтверджується тим фактом, що у жовтні 2015 року Stockpile отримала фінансування у $15 млн.

Організація Dutch AIDS Foundation у липні минулого року запустила незвичну благодійну кампанію. Вона відкрила пересувний магазинчик у Амстердамі, де усі бажаючі могли придбати «ліки» від «проблем країн першого світу». Наприклад, «вміння бачити єдинорогів» чи «хропіти тихо, наче фея». Звичайно, це були звичайні м‘ятні цукерки (а метою кампанії було порівняти справжні проблеми із дрібними). Коштували такі «ліки» 4,95 євро, а усі зібрані кошти спрямовувались на лікування ВІЛ-інфікованих.

 

Також Вам можуть бути цікаві такі матеріали: 

Тренди-2016: експансія штучного інтелекту

Тренди-2016: внутрішня підтримка 

Тренди-2016: канали і контекст 

Тренди-2016: новий погляд на статус

 

Ще один цікавий, хоч і невдалий, експеримент було проведено у червні 2015 року. 29-річний громадянин Великобританії Том Фірні започаткував «фонд порятунку Греції» на краудфандинговій платформі Indiegogo. Він запропонував усім бажаючим додати по 3 євро до цієї благородної мети – врятувати грецьку економіку. Фінансовою метою проекту Фірні оголосив збір 1,6 млрд. євро. Звісно, вона була недосяжна – щоб зібрати таку суму, кожному з 500 млн європейців довелося б зробити свій внесок. Тому кампанія «провалилась» - хоча до цього зібрала майже 2 млн євро. Цим прикладом Фірні хотів продемонструвати людям, яку роль вони можуть відіграти у долі цілої країни.

Цей тренд виглядає досить несерйозним, ігровим. Проте він дійсно може допомогти кардинально змінити погляд споживача на цінність продукту. Компанії варто запитати себе: як ми можемо «перепакувати» наш товар чи послугу? Як ми можемо змінити сприйняття клієнтів? А якщо ви не знаєте, з чого почати шукати відповіді на ці запитання, поміркуйте – який продукт є протилежним вашому за своїм ціннісним позиціонуванням. Можливо, це наштовхне вас на цікаві ідеї.

 

Джерело: Trendwatching.com

Коментарі