Поштовх до діалогу

Компанії, особливо великі, можуть зробити багато добрих справ для суспільства. При цьому їм зовсім не обов‘язково самим вирішувати проблеми – іноді достатньо допомогти людям зустрітись, щоб обговорити важливі питання. Trendwatching.com наводить приклади компаній, які йдуть цим шляхом і, в результаті, не лише роблять щось корисне, а й завойовують лояльність споживачів.

 

 

 

У квітні 2016 року американський бренд морозива Ben&Jerry's вирішив відреагувати на політичні події у Бразилії, пов‘язані з імпічментом президента. Компанія запросила усіх бажаючих до свого магазину у Сан-Паулу – щоб люди могли обговорити спірні питання, «підсолодивши» їх морозивом, замість сваритись. Ця кампанія також фігурувала у соцмережах під хештегом #amoréprogresso, що означає «любов - це прогрес».

Іноді можна зробити чимало, лише піднявши питання, яке зазвичай замовчують. Саме це зробив пивний бренд Heineken у Болгарії. Він вирішив зачепити тему, яка дуже актуальна для цільової аудиторії, – соціальна ізоляція. У травні 2016 року Heineken розпочав незвичну кампанію, запросивши людей на трансляцію матчів Ліги чемпіонів УЄФА.

Футбол мали показувати на великому екрані, встановленому під відкритим небом. Також було підготовлено 80 місць. Сам екран був розділений на 80 квадратів, і щоб картинку було видно повністю, на кожному стільці мала сидіти людина (це активувало певну зону дисплея). Ідея цієї кампанії полягала у тому, що стимулювати чоловіків частіше збиратись разом – адже результати проведеного Heineken дослідження показали, що 70% вболівальників дивились матчі Ліги наодинці.

 

 

 
Запитайте себе - до розв‘язання яких проблем ваша організація хотіла б мати стосунок?

 

 

Деякі бізнеси побудовані на тому, щоб збирати клієнтів в одному й тому ж місці. І це можна використати для того, щоб допомогти їм знайти спільну мову. Скажімо, авіакомпанія JetBlue у лютому 2016 року провела цікавий експеримент. Вона запропонувала 150 своїм пасажирам безкоштовні квитки будь-куди, куди тільки літають її літаки, якщо вони зможуть дійти одностайності щодо того – куди ж саме.

Все це знімали на камеру, а потім було змонтовано відео, де порівнювалось, як досягають згоди звичайні люди і конгресмени США. Пасажири зрештою змогли розв‘язати свої протиріччя – і отримали безкоштовні квитки до Коста-Ріки й назад. У липні відео було завантажено на YouTube, де має вже понад 1 млн. переглядів.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали: 

Масштаб впливу 

Тренди-2016: зміна сприйняття 

Міграція тренду

 

Ця тенденція, фактично, є відповіддю на бажання споживачів бачити бренди «з людським обличчям» - яким не все одно, що відбувається навколо них, яким є справа не тільки до прибутків. Клієнти хочуть, щоб бізнес демонстрував більше людяності, емпатії, ставав більш персоніфікованим.

Як саме компанія може стати ближчою до споживачів і суспільства в цілому? Спочатку варто запитати себе – які соціальні (економічні, політичні тощо) питання здаються вам найважливішими? До розв‘язання яких проблем ваша організація хотіла б мати стосунок? Потім варто поміркувати – яке саме повідомлення ви прагнете поширити серед споживачів? До обговорення яких питань ви хотіли б їх залучити?

І, нарешті, поміркуйте – де ви могли б це робити? Одне з популярних місць для поширення важливих повідомлень (не обов‘язково рекламного характеру) – спортивні змагання. Наприклад, під час матчів Євро-2016 McDonald's запустив серію постерів, на яких зображені фанати, що вболівають одночасно за дві команди. Так компанія хотіла промотувати ідею толерантності, різноманітності та благородства.

 

За матеріалами Trendwatching.com

Коментарі