Сценарії майбутнього. Версія Пітера Кокрейна

За останні 30 років кількість людей на планеті збільшилась з 3 до майже 10 мільярдів. Це спричинило чималий тиск на різні галузі, у тому числі на сферу охорони здоров‘я. Футуролог Пітер Кокрейн, у минулому – директор British Telecom з технологій, вважає: людство зможе відповісти на цей виклик. Але для цього знадобиться чимало інновацій. У цій статті, в рамках спільного проекту kmbs та компанії Dell, ми розповімо, яким бачить майбутнє людства Пітер Кокрейн.

 

На думку Кокрейна, наступні 25 років мають принести нам чимало нових технологій. Його прогнози стосуються, наприклад, появи таких інновацій, як освітлення, яке допомагає людям видужувати після хвороб, віртуальні операції та пристрої, які можна буде носити на собі і які визначатимуть молекули раку.

Звичайно, темпи зростання людської популяції можуть лякати. Але Пітер Кокрейн каже, що досі технології задовольняли усі наші потреби, і зараз ми знаходимось у найкращій позиції за всю свою історію.

 

 

 
У майбутньому з'являться пошукові «системи правди», які пропонуватимуть лише підтверджену інформацію

 

 

Розмірковуючи про сферу медицини, футуролог доходить висновків, що вона згодом кардинально зміниться. Якщо зараз складні медичні технології сконцентровані переважно у великих лікарнях, то поступово «масова медицина» перетворюватиметься на персоналізовану, індивідуальну. Спочатку вона «мігрує» до кабінетів докторів, а потім люди самі почнуть дбати про своє здоров‘я, використовуючи спеціальні додатки та віртуальні операції.

Вже зараз ми можемо побачити перші ознаки цього тренду. Скажімо, сайт NetDoctors пропонує віртуальні консультації з лікарями. Пацієнт може розповісти про те, що його хвилює, та отримати пораду у випадку, якщо з якихось причин не може потрапити до свого лікаря.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

10 проривних технологій 2015 року

Четверта індустріальна революція і освіта

Інновації на згадку

 

Кокрейн прогнозує появу сенсорів, які будуть здатні зменшувати біль, виявляти ранні ознаки раку чи хімічного дисбалансу в організмі. Він вважає, що у 2045 році наш побут виглядатиме наступним чином. Прокидаючись, ми йдемо у ванну кімнату, де дзеркало вимірює наш пульс та рівень кисню у крові. Ультразвукова зубна щітка бере пробу слини та аналізує її, а вбудовані у підлогу ваги перевіряє нашу вагу та оцінює стан шкіри. Усі дані зберігаються та аналізуються щодня, включно з відомостями про нашу фізичну активність, їжу та напої, які ми споживали.

 

ArticleImages_19587_banner_620x300_2016_.jpg

 

Однією з найсерйозніших проблем, пов‘язаних із зростанням чисельності населення, є відходи. Їхня кількість збільшується такими темпами, що загрожує екології. Але Кокрейн вважає, що у майбутньому людство зможе вирішити цю проблему завдяки «хмарі речей», за допомогою якої можна від слідкувати долю будь-чого з тих речей, які нас оточують.

 

 

 
Стикаючись із будь-якою новою технологією, ми повинні ставити собі запитання: яку користь це привнесе у моє життя?

 

 

Ще один прогноз футуролога стосується зміни переліку професій, які будуть затребувані суспільством. За 25 років, на думку Кокрейна, робота банкірів, працівників кол-центрів, стокових брокерів, машиністів, пілотів та навіть журналістів стане нікому не потрібною. Натомість з‘являться професії на кшталт «інженер кіборгів» та «провісник скоєння злочинів».

Дуже часто кажуть, що Twitter та Facebook сприяє розвитку громадянської журналістики, проте Кокрейн вважає, що соцмережі також допомагають широкому поширенню хибної інформації. Він прогнозує, що з часом це приведе до створення «систем правди», які діятимуть подібно до звичайних пошукових систем, але пропонуватимуть лише підтверджену інформацію. 

«Взагалі, стикаючись із будь-якою новою технологією, ми повинні ставити собі лише одне важливе запитання: яку користь це привнесе у моє життя? – каже Пітер Кокрейн. – І відповідь на нього має визначати наше рішення щодо того, використовувати цю технологію чи відмовитись від неї».

Коментарі