Продавці й митці

Ви можете придбати послуги чи продукти у людей, які мають великий талант, але помилково плутати їх з продавцями. Вони більш подібні на "митців".

Оскільки ми стаємо усе більш сервіс-орієнтованими, у цьому питанні можна легко помилитися. Ви занадто зайняті прибиранням послуг, то ж не завжди можете зрозуміти, у кого ви її купуєте – продавця чи митця.

Продавець - це той, хто щось продає, і для нього не так важливо, що він продає, як просто отримати за це гроші. Співпрацюючи з продавцями, ви укладаєте договір і отримуєте те, що замовляли. А от якість роботи, яку ви отримаєте від митців, часто змінюється в залежності від того, як ви з ними співпрацювали. Якщо ви будете ставитися до митця як до продавця, ви можете отримати посередні результати у відповідь. З іншого боку, якщо ставитися до продавця як до митця, ви лише витратите марно час та гроші.

Продавці орієнтовані на обсяг. І хоча за талант також платять (за зйомки у фільмі чи консультацію спеціаліста), митець не є продавцем. Він не грає за тими самими правилами і не мотивований у той шлях як продавець.

Ключовий елемент відмінності полягає у тому, що на додаток до різниці у вихідному потенціалі, продавців, на відміну від митців, простіше замінити. Більшість галузей нашої економіки як раз побудована на відносинах з продавцями, і продавці очікують безособового характеру взаємовідносин. Чи повинні ви ставитися до продавців з повагою? Звісно, що так. Тому що найвищий рівень трудових відносин, це коли люди ставляться до справи з ентузіазмом і справедливо.

За матеріалами Talent and vendors, блог Сета Годіна

innovations.com.ua публікує переклад блогу Сета Годіна за згодою автора

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах