Як будувати довіру?

Неможливо уявити успішну в довгостроковій перспективі компанію чи команду без атмосфери довіри. Люди не хочуть "вкладатись" в організацію, якій не довіряють. Тому управлінцю, який хоче досягти видатних результатів, потрібно культивувати атмосферу довіри всередині своєї компанії.

 

 

Відомий спікер та автор бестселерів The Energy Bus та The No Complaining Rule Джон Гордон у своєму блозі пропонує декілька шляхів відбудови довіри. Деякі з них схожі на загальновідомі істини, проте у турбулентному сучасному середовищі керівники дуже часто забувають про них.

1. Повідомляйте своїх підлеглих про те, що ви плануєте зробити. І намагайтесь дотримуватись свого слова. Постійна комунікація дуже важлива для побудови довіри. Коли люди існують в атмосфері ізоляції, коли вони не спілкуються зі своїм керівником, робочі стосунки не стають міцнішими.

2. Довіру можна втратити за один момент, навіть якщо вибудовувалась вона роками. Одне невірне рішення менеджера може призвести до катастрофічних наслідків. Тому варто зважувати усі свої рішення.

3. Якщо стоїть вибір між короткостроковим успіхом та довгостроковими стосунками - варто обирати друге. Взагалі, довгострокове повинно мати більший пріоритет (звісно, якщо тільки мова не йде про виживання бізнесу). Наприклад, лояльність клієнтів може забезпечити суттєві переваги в майбутному. І якщо замість того, щоб будувати довгострокові стосунки, ви фокусуєтесь на миттєвому прибутку, у бізнесу може взагалі не бути завтрашнього дня.

 

 
Довіру можна втратити за один момент, навіть якщо вибудовувалась вона роками

 

4. Довіра породжує ентузіазм, стимулює командну взаємодію. Якщо люди довіряють іншим членам своєї групи, то вони будуть працювати краще, причому не тільки для себе, а й на користь усій команді. Саме тому керівнику варто допомагати працівникам вибудовувати довіру один до одного.

5. Навіть якщо у вас є погані новини, краще не обманювати підлеглих. Зрештою, вашу чесність вони оцінять вище, аніж прикрашену неправду.

6. Станьте коучем для оточуючих - чи то працівників, чи то клієнтів. Це не означає, що треба повчати людей. Натомість варто допомагати їм ставати кращими, показувати їм шлях, йдучи яким, вони зможуть стати поліпшеною версією самих себе.

7. Демонструйте людям, що ви справді піклуєтесь про них. Працівники довірятимуть вам, якщо впевняться, що іхні інтереси для вас також важливі. Якщо ж вони бачать, що насправді ви думаете лише про себе, то їхні внутрішні "сигнали тривоги" будуть часто спрацьовувати.

8. Визнавайте свої помилки й недоліки. Іноді керівники вважають, що вони мають бути "скелею", яка не демонструє жодних почуттів. Насправді ж відкритість, а часом і вразливість, яку підлеглі бачать у вас, створює довіру значно краще, аніж образ ідеального менеджера.

 

За матеріалами Ways to Build Trust

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах