Мистецтво співробітництва

Автор: Едуард Мальцев, заступник декана kmbs з досліджень та розвитку

Вислів «світ стає маленьким» все менше нагадує метафору і все більше стає просто фактом. Сучасні комунікаційні технології дозволяють не тільки обмінюватись даними, інформацією, знаннями, але й ефективно взаємодіяти, в тому числі і в командах. У взаємопов’язаному світі якісна взаємодія між людьми, або мистецтво співробітництва, стає все більш важливим фактором і конкурентоспроможності, і успіху.

Пригадаємо дві історичні постаті з різних частин світу, що залишились в пам’яті людства: Публій Корнелій Сципіон Африканський, римський полководець часів Другої Пунічної війни, та Чжен Хе, китайський дипломат та адмірал флоту часів правління імператора Чжу Ді.

Сципіон Африканський відомий тим, що у війні з Карфагеном переміг в Африці непереможного доти Ганнібала, примусивши Карфаген до миру. Але в пам’яті людства Сципіон залишився як «Великодушний» – не через саму перемогу, а через те, як він її досяг.

Сципіон поводився з ворогами дуже нехарактерно для свого часу. Отримавши перемогу, він не принизив і не образив свого ворога, не вимагав його видачі як умову підписання миру. Сципіон припиняв розграбування завойованих міст та різанину, які були звичними результатами осади та захоплення. Це була свідома та послідовна поведінка, завдяки якій полководець отримував союзників та вигравав у війні.

 

 

 
Для ефективної співпраці потрібна наявність довіри між людьми та певної стилістики мислення і спілкування

 

 

Історії про Сципіона дозволили Карлу Ясперсу в своїй роботі «Сенс і призначення історії» сказати: «З часом сципіонів гуманізм став формою свідомості і освіченості, яка в своїх розгалуженнях проходить скрізь всю історію Заходу і доходить до наших днів».

Адмірал Чжен Хе залишився в історії завдяки своїм безпрецедентним для історії Китаю морським експедиціям, які часто порівнюють з експедиціями часів Великих географічних відкриттів. За сім подорожей, що тривали з 1405 по 1433 роки, флот адмірала відвідав 56 країн та великих міст, дійшовши до берегів Аравії та Східної Африки.

 

Також Вам можуть бути цікаві такі матеріали:  

Хижак плюс здобич, або Як конкурувати у новому світі 

Спільна справа 

Бізнес-кластери: потрійна сила

 

Результатом експедицій було пожвавлення культурного та торгівельного обміну між країнами, докладні морські карти, детальні описи країн, які відвідувала експедиція, їх культури, політичних порядків, звичаїв та кліматичних умов.

Метою експедицій було поширення впливу Китаю. За різними джерелами флот складався з близько 250 суден з майже 27 тис. членів екіпажу. Але експедиції адмірала вважаються зразком мирної політики Китаю щодо до своїх сусідів. Їх часто протиставляють  загарбницьким подорожам європейських колонізаторів XVI—XIX століть.

 

 

 
Співробітництво – важливе мистецтво, яким потрібно опікуватись і яке потрібно постійно вдосконалювати

 

 

Політика Чжена Хе зробила можливим заснування китайських громад в різних країнах. Цікаво, що сьогоднішній потужний розвиток Китаю став можливим в тому числі і через існування китайських спільнот по всьому світу.

Вдячність нащадків свідчить про те, що співпраця є однаково важливим фактором для таких відмінних культур, як європейська та китайська. Про це ми постійно чуємо під час навчальних модулів у різних країнах світу. Якщо на Сході така співпраця забезпечується всією жорсткою соціальною ієрархією суспільства, то на Заході – це результат свідомого пошуку консенсусу. 

Але в обох випадках співробітництво – важливе мистецтво, яким потрібно опікуватись і яке потрібно постійно вдосконалювати. А це означає поєднання регулярної практики та систематичного осмислення. Для ефективної співпраці потрібна також наявність довіри між людьми та певної стилістики мислення і спілкування. Але, як свідчить досвід успішних країн, воно того варте.

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах