Нові виклики для лідера

Керівники сьогодні стикаються з іншими завданнями, ніж їхні попередники. Які нові риси з‘явились у лідерстві останнім часом? До яких викликів варто готуватись управлінцям?

 

 

 

 

 

 

 

 

У минулому лідери відчували свою відповідальність перед працівниками, клієнтами та акціонерами. Тепер зона їхнього впливу значно збільшилась. Лідери сьогодні несуть відповідальність перед усіма, на кого впливають їхні продукти чи послуги, а також способи ведення бізнесу. І перед тим, як приймати будь-які рішення, потрібно взяти до уваги інтереси усіх цих сторін.

Підлеглі сьогодні прагнуть, щоб лідер був не імітатором, а інноватором – принаймні у певному контексті. Працівникам важливо, щоб управлінець міг створювати щось нове. Наприклад, замість того, щоб ділитись із ними чужими ідеями (навіть видатних особистостей) – розповідати про власні.

 

 

 
Лідери сьогодні несуть відповідальність перед усіма, на кого впливають їхні продукти, послуги, способи ведення бізнесу

 

 

У сучасному діловому середовищі у лідера є багато можливостей уникнути особистого спілкування з підлеглими. Проте дивитись на бізнес лише через монітор – дуже небезпечно. Звичайно, це дозволяє отримати чимало інформації, однак найцінніші речі все одно відбуваються в особистому спілкуванні з працівниками.

Саме слово «лідер» у минулому означало наявність послідовників. Проте сьогодні працівники більше не хочуть лише наслідувати чиюсь поведінку – вони прагнуть робити свій внесок у загальну справу. Їм приємніше сприймати себе як рівних членів команди, а не як послідовників. І керівнику варто врахувати це у своїх комунікаціях із підлеглими.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали: 

Культура: від дитинства до зрілості 

Корисна незгода 

Мистецтво співробітництва

 

Як правило, керівники не люблять невизначеності, проте сьогодні сховатись від неї неможливо. Розмір і вплив невідомих факторів стає все більш руйнівним. Нассім Талеб у своїй книзі «Чорний лебідь» описав тип непередбачуваних подій, які мають екстремальні наслідки. У сучасному світі такі події виникають часто, але багато управлінців і досі діють так, ніби «чорних лебедів» не буває або їх можна з легкістю уникнути. Звичайно, лідер не може знати наперед, що саме станеться. Але йому важливо вміти збирати інформацію, аби підстрахувати свій бізнес від впливу хоча б деяких факторів невизначеності. А також прийняти обмеженість своїх знань про майбутнє – і діяти відповідним чином.

Спроба відокремити особисту етику від професійної (що часто відбувалось у бізнес-середовищі) є поганою ідеєю. Намагатись застосувати до свого життя два різних набори стандартів – це помилка. Як можна довіряти комусь на роботі, якщо ви не змогли б зробити цього за межами офісу? Чи етично керівнику у межах компанії закривати очі на те, що він вважає неприйнятним поза роботою? Лідеру потрібно відновити цю цілісність, визначити свої цінності – і керуватись ними, де б він не був.

 

 

 
Працівники більше не хочуть бути послідовниками – вони прагнуть робити свій внесок у загальну справу

 

 

Інновації у бізнес-моделях стають все поширенішими, і відбуваються все швидше. Вони впливають на конкурентне середовище сильніше, аніж поява нових технологій. Бізнес-модель – це спосіб, завдяки якому компанія заробляє гроші, і її можна використати, щоб захиститись від конкурентів, вдихнути нове життя у старий бізнес, дослідити нові можливості. Тому бізнес-модель потрібно регулярно переглядати. Можливо, саме це є найсерйознішим викликом для лідерів сьогодні.

 

Звичайно, усі ці зміни вимагають від управлінців трансформації свого мислення та чималих зусиль. Проте сама сутність лідерства полягає у постійних змінах, аби бути у змозі відповісти на будь-які виклики, що виникають на ринку.

 

За матеріалами 12 New Challenges Leaders Face

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах