Що вбиває ефективність лідера?

Намагаючись досягти найкращих результатів, лідер інколи припускається помилок, які зменшують і ефективність, і мотивацію підлеглих. Про те, які найпоширеніші проблеми можуть виникати, і як з ними упоратись, розмірковує у своєму блозі Марк Санборн, президент консалтингової компанії Sanborn & Associates та автор бізнес-бестселерів.

 

 

 

 

Дуже часто керівник намагається виграти за будь-яку ціну. Звичайно, перемога важлива – проте шлях її досягнення важить не менше. Скажімо, якщо вимагати від підлеглих постійно працювати на межі їхніх можливостей, рано чи пізно це підірве і атмосферу у колективі, і відносини між людьми. І, зрештою, отримані результати можуть виявитися значно меншими за нанесену компанії шкоду.

Також інколи лідер прагне підтверджувати свій авторитет і обирає для цього не найкращий спосіб. Наприклад, постійно демонструє, що він знає більше за підлеглих, є розумнішим. У довгостроковій перспективі це призводить лише до зниження рівня довіри між керівником і працівниками. Набагато ефективніше – сприяти збільшенню свого авторитету завдяки цікавим ідеям та поведінці, яку могли б наслідувати підлеглі.

 

 

 
Якщо фокус зміщується особисто на управлінця – ніхто не помічає команду

 

 

Поширена помилка – «дисконтування» ідеї. Час від часу лідери надають більшого значення ідеям одних людей та схильні критично ставитись до ідей інших – тих, від кого вони не чекають проривних думок. В результаті дуже цінна ідея може бути відхилена лише тому, що надійшла з неочікуваного джерела. Щоб уникнути цієї помилки, керівнику варто пам‘ятати, що гарна думка може з‘явитись будь-коли і будь-де, а його упередженість – лише заважає справі.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Три шляхи управлінця

Переламний момент для лідера

Які ментори потрібні для розвитку?

 

Через брак вільного часу лідер інколи може не помітити ту хорошу (або навіть видатну) роботу, яку виконали працівники. Звичайно, це негативно відбивається на мотивації підлеглих – адже для багатьох людей найважливіше знати, що їхній внесок бачать та цінують. Якою б не була зайнятість управлінця, необхідно знаходити час на те, щоб відзначити працівників, які добре виконують свої завдання. А якщо робота була спільна, потрібно помітити внесок кожного з підлеглих – і розповісти про нього іншим.

Одна з помилок керівників – створення культу персони в компанії. Справді, яскравий лідер привертає до себе чимало уваги, є дуже помітним. Але якщо фокус зміщується особисто на управлінця – ніхто не помічає команду. Навіть результати стають вже не такими важливими – а це, з часом, призводить до того, що їх стає менше.

 

За матеріалами 12 Things that Kill Your Leadership Effectiveness

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах