Чому зміни зазнають поразки?

У середньому дві з трьох програм, спрямованих на організаційні зміни, не досягають успіху. Як правило, реалізацією таких проектів займаються люди, які добре знайомі з процесами в компанії та командою. Чому ж велика кількість змін не дає позитивних результатів?

 

 

 

 

 

 

Жак Фітц-енц, засновник Saratoga Institute, дослідник людського капіталу та автор книг на цю тему, виділив чотири основні причини краху змін в організаціях.

По-перше, це прагнення людей до швидких рішень проблем. За своєю природою, ми у першу чергу виправляємо симптоми, а не працюємо з причиною. Але у складних ситуаціях це те ж саме, що давати людині зі зламаною ногою аспірин. Можливо, так ви знімете біль, але хворий все одно не зможе пробігти стометрівку

Друга розповсюджена причина, чому трансформації зазнають поразки, - це застарілі рішення. Останні десятиліття показують: зміни у середовищі стають все швидшими. Те, що раніше здавалось очевидним, вже може не бути навіть справедливим. Тому пробувати вирішити сьогоднішні проблеми учорашніми методами – велика помилка.

 

 

 
Причини, чому люди противляться змінам, частіше за все, особисті

 

 

Особливо помітно це при мотивуванні працівників. Скажімо, якщо керівник – людина старшого покоління, яка пережила складні часи, вона може вважати, що найголовніша мотивація – це безпека, наявність робочого місця. Проте для молодших працівників вже давно не проблема часто переходити з однієї компанії до іншої. Таким чином, керівнику варто пам‘ятати, що образи, які лякають чи мотивують його самого, можуть не спрацьовувати з рештою колективу.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали: 

На штурм проблеми 

Команда vs колектив 

Як виявити перспективних працівників

 

По-третє, до провалу змін може призвести некоректно проведений аналіз. Якщо ми не розуміємо ситуацію повністю, дуже складно підібрати адекватне рішення. Джерел проблеми може бути безліч: від недостатньої мотивації людей чи відсутності потрібного обладнання до невдало організованих процесів. І якщо ми невірно визначили, що створює проблеми у компанії, ми застосуємо не ту методологію, щоб їх розв‘язати. Виступати з мотиваційними речами чи пропонувати підвищення зарплатні працівникам, яким не вистачає навичок для виконання роботи, - навряд чи корисно. Так само, як покращувати процеси, якщо компанії не вистачає обладнання чи потрібні матеріали кращої якості.

І, звичайно, майже усі трансформаційні ініціативи стикаються з організаційним спротивом. Інколи керівнику недостатньо бути правим, придумати правильне рішення – потрібно ще й провести його крізь усю компанію.

 

 

 
Для того щоб трансформація дійсно сталась, потрібно навчити компанію бути інакшою

 

 

Причини, чому люди противляться змінам, частіше за все, особисті. Вони бояться втратити обличчя чи владу, не бажають вчитися новому. Щоб вирішити цю проблему, Жак Фітц-енц радить змінити баланс сили на свою користь. Можливо, для цього потрібно буде пояснити підлеглим, що зміни не принесуть їм шкоди, або знайти мотиватор, який виявиться сильнішим за страх перед новим.

Часто ми вважаємо, що сутність змін в організації – це просто почати робити щось інакше. Але для того щоб трансформація дійсно сталась, потрібно навчити компанію (і, звісно, людей) бути інакшою. «Робити» - це про процеси, «бути» - про контекст. Тому замість того, щоб намагатись змінити якомога більше процесів, варто трансформувати те, що є, перетворивши його на те, що має бути.

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах