Командна гра

Між бізнесом і спортивними змаганнями (зокрема, футболом) є чимало спільного. Тому принципи формування команди, які використовують тренери, можуть стати у пригоді й керівникам. Які правила вивів для себе Алекс Фергюсон, легендарний колишній тренер клуба "Манчестер Юнайтед", почесний доктор кількох університетів та автор книги "Уроки лідерства"?

 

 

 

 

Кожному члену команди потрібно розуміти, що він є не просто окремою особистістю, але й частиною загальної картини. І без нього картина буде неповною. Фергюсон стверджує, що футбольні змагання виграють не 11 людей, а приблизно вісім - бо у кожного бувають невдалі дні. Не варто розраховувати, що усі гравці одночасно демонструватимуть найкраще, на що вони здатні. Команди, які тренував Фергюсон, провели 2131 матчів. І лише в 20 з них усі гравці одночасно були в чудовій формі.

Гравцям потрібно розуміти сильні та слабкі сторони один одного. Інакше вони не зможуть «підстрахувати» колегу по команді, компенсувати його слабкість своєю силою. Одна з найважливіших якостей хорошої команди – це злагодженість. А досягти її можливо тільки за умови розуміння своїх колег.

 

 

 
Варто питати себе: чи зможе новачок грати краще, ніж той, хто знаходиться на цій позиції зараз?

 

 

Так само важлива для команди збалансованість. Усі розуміють, що неможливо виграти змагання, якщо у вас є лише 11 воротарів. Для бізнесу цей принцип працює так само. Але керівнику не варто поспішати: на думку Фергюсона, для створення збалансованої команди потрібні час та терпіння.

Як він підбирав гравців? У тренера, за запевненням Фергюсона, немає ні хвилини спокою. Завжди є гравці, які знаходяться на піку форми, але є й ті, чия кар‘єра добігає кінці – і потрібно шукати їм заміну. Тому, знайомлячись із потенційним воротарем  чи нападником, Фергюсон запитував себе: чи зможе новачок грати краще, ніж той, хто знаходиться на цій позиції зараз?

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

П’ять рівнів лідерства

Зворотний зв‘язок: є альтернатива

Мотивація значенням

 

Керівнику важливо бути чесним із самим собою, реально розуміти перспективи й рівень своєї команди. Щоб зберігати цю чесність, Фергюсон ставив собі запитання: чи могли б мої гравці виступити за «Реал», «Мілан» чи іншу дуже сильну команду. Розмірковуючи таким чином, можна виявити слабкі місця своєї команди.

Тренеру корисно мати декілька «універсальних футболістів». Це люди, які, можливо, і не мають якогось одного яскраво вираженого таланту, але здатні замінити майже будь-якого гравця на полі. Вони можуть займати п‘ять-шість позицій, демонструвати непоганий рівень і у кожній з цих ситуацій грати дещо по-іншому, в залежності від того, що потрібно команді.

 

 

 
"Універсальні гравці" часом роблять для команди більше, аніж "зірки"

 

 

Ще одна риса, яку Фергюсон цінував у своїх підлеглих – це надійність та постійність, здатність «грати у будь-яку погоду». Звичайно, є «зірки», які можуть дозволити собі ходити на тренування лише три рази на тиждень. Але навряд чи можна збудувати сильну команду тільки з таких людей. Деякі з футболістів Фергюсона зіграли тисячу матчів за свою команду! І нехай вони не мали такого видатного таланту і не були настільки відомими, як «зірки», їхній внесок у перемоги був, можливо, не меншим.

Те ж саме справедливо й для бізнесу – надійні люди часом роблять для компанії більше, аніж «зірки». Тому керівнику варто цінувати людей, на яких справді можна покластись.

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах