Як відбирати потенційних лідерів?

Якщо ви прагнете сформувати сильну команду, то, скоріше за все, намагаєтесь підбирати людей, які мають спроможність стати лідерами. Але не завжди легко побачити такий потенціал у кандидаті. Які принципи допоможуть у процесі відбору?

 

 

 

 

 

 

По-перше, прислухавшись до того, що каже кандидат, можна зрозуміти – чи прагне він тільки грошей, чи намагається змінити щось, і бажано у великому масштабі. Звичайно, оплата праці має бути справедливою, але мотивація потенційного лідера не обмежується грошима. Він хоче робити щось, що має значення, а не просто «стати успішним». 

Друга якість, на яку потрібно зважати – це вміння домовлятися з іншими та досягати результату завдяки цьому. Лідери вміють позитивно впливати на оточуючих. І для цього їм не потрібна гучна назва посади. Тому варто запитати у кандидата, чи траплялись із ним ситуації, у яких потрібно було задіяти інших для вирішення завдання, не маючи формальної влади.

По-третє, варто шукати тих, кого цікавить навчання новому. Навіть дуже здібний працівник, який не прагне зростання, не зможе стати лідером. І, тим паче, не зможе допомагати зростати іншим.

 

 

 
Лідери вміють позитивно впливати на оточуючих. І для цього їм не потрібна гучна назва посади

 

 

Потенційних лідерів цікавлять можливості, які їм може надати компанія. Розвиток нових навичок, регулярні складні виклики, отримання нового досвіду – це те, про що може запитувати вас перспективний кандидат під час співбесіди.

Побачити у звичайному резюме якості, про які йде мова, непросто. Але можна спробувати поставити кандидатам такі запитання:

- Коли ви залишаєте компанію, завдяки чому ви хочете, щоб вас запам‘ятали? Відповідь дозволить вам дізнатись більше про цінності людини.

- Як вам здається, з якими проблемами та можливостями ми стикаємось у нашій компанії? Це запитання покаже, чи зробив кандидат «домашнє завдання», що він дізнався про ваш бізнес. А також допоможе зрозуміти – якими категоріями мислить людина, великими чи дрібними.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Як управляти тими, хто знає більше за вас?

Робота рулить! Інсайти від компанії Google

Командна гра

 

- Чому найціннішому ви вже навчились у своєму житті? Рефлексія – важлива якість лідера, тому варто перевірити, чи осмислює людина свій попередній досвід.

- Чому найціннішому ви змогли когось навчити?

- За увесь той час, коли ви працювали у команді, яким досягненням ви пишаєтесь найбільше?

- Що для вас означає лідерство? Не завадить перевірити, чи відповідає визначення кандидату вашій організаційній культурі.

 

За матеріалами Diamonds in the Rough: Identifying Potential Leaders

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах