Мотивація: пристрасть, щастя, сенс

У багатьох сучасних компаніях постійно збільшується кількість працівників, які у своїй сфері знають і вміють суттєво більше за керівника. Як мотивувати таких людей?

 

 

 

 

 

 

 

 

Перш за все, лідеру не потрібно грати роль експерта у кожному питанні. Можливо, колись від керівників цього очікували, але ситуація вже змінилась. Навпаки – такий підхід може нашкодити колективу.

Наприклад, керівник пропонує працівникам поділитись із ним своїми ідеями. А коли хтось приходить до нього – каже: «а чому б вам не додати до своєї ідеї ще ось це?» або «а чому б вам не зробити так?». Якщо працівник зробить те, про що каже керівник – ідея вже не буде сприйматись ним як власна. Відпер це стане ідеєю менеджера. І, як наслідок, мотивація реалізовувати її зменшиться.

Щоб мотивувати кваліфікованих працівників, керівнику сьогодні потрібні зовсім інші звички. Які саме?

1. Демонструвати пристрасть. Як відомо, найкращий спосіб викликати у людях бажання змінюватись – це показати їм на власному прикладі, чого ви від них очікуєте. Тому якщо менеджер хоче, щоб його працівники любили свою роботу – він має любити власну. Зіграти це неможливо, люди відчувають неправду.

2. Допомагати розвиватись у правильному напрямку. З кожним роком глобальна конкуренція зростає, тому кваліфікованим фахівцям потрібно постійно вдосконалюватись. Завдання лідера у таких умовах – подумати про те, що його працівникам може знадобитись завтра, і вже сьогодні допомогти їм опанувати це.

Також керівникам варто розуміти, що їхні власні функціональні знання чи навички вже можуть бути застарілими, і що підлеглі можуть бути компетентнішими. Можливо, варто повчитись чогось у них?

 

 

 
Завдання лідера – подумати про те, що його працівникам може знадобитись завтра, і вже сьогодні допомогти їм опанувати це

 

 

3. Цінувати час. Вартість часу постійно збільшується, тому керівнику потрібно звернути пильну увагу на те, куди витрачають свій час працівники. Якщо у них є завдання, які не додають цінності, потрібно терміново позбавити людей обов‘язку виконувати їх. Лідеру варто захищати час своїх працівників від справ, які не допомагають їм розвиватись і реалізовувати свою пристрасть.

4. Будувати зв‘язки. Які працівники і компанії можуть відчувати себе у безпеці в умовах сучасного ринку? Ті, що мають спроможності, пристрасть та велику мережу зв‘язків. Саме тому однією з важливих функцій менеджера сьогодні є допомога своїм підлеглим у побудові таких мереж. Цей крок створює лояльність набагато краще, аніж різноманітні бонуси.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Як управляти тими, хто знає більше за вас?

Фундамент бізнесу

Як утримати ключових людей в умовах нестабільності

 

5. Надавати підтримку. Найкращі фахівці працюють не заради грошей, а заради чогось значно більшого. Вони хочуть зробити вагомий внесок у свою сферу діяльності. Тому лідеру варто час від часу запитувати своїх працівників: як компанія може допомогти вам зростати і досягати найамбітніших ваших цілей?

Ніхто не хоче працювати на роботі, у якій не бачить сенсу і яка не приносить людині щастя. Керівнику потрібно показувати своїм підлеглим, що в його організації вони можуть відчути і власну значущість, і щастя, що вони можуть реалізувати тут свою пристрасть.

 

За матеріалами One Thing Great Leaders Never Do!

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах