Як уникнути зворотного делегування

Нерідко трапляється ситуація, коли керівник віддає якесь завдання працівнику, але згодом воно повертається до нього. Причин може бути багато, але наслідком завжди є витрачання часу і сповільнення розвитку команди. Як діяти у подібних обставинах?

 

 

 

 

 

 

Зворотне делегування може бути добровільним чи примусовим. У другому випадку працівник приходить до керівника й наводить певні причини, чому він не може виконати завдання. У першому – сам менеджер вирішує повернути завдання собі. Спільне у цих двох варіантах те, що вони обидва є ознакою недостатньої компетенції лідера.

Чому так відбувається? Інколи керівник занадто сильно хоче допомагати своїм людям – і результатом стає те, що він виконує за них їхню роботу. Інколи він схильний до надмірного контролю і хоче, щоб усе відбувалось саме так, як він вважає за правильне. У обох випадках буде корисним правило, яке пропонує консультант з управління Ден Роквелл: позитивно сприймати роботу, виконану на 80% добре,  працівниками, що компетентні на 80% у порівнянні з вами.

 

 

 
Інколи керівник занадто прагне допомагати своїм людям – і результатом стає те, що він виконує за них їхню роботу

 

 

Буває й так, що керівник сам не помічає, як відбувається зворотне делегування. Деякі працівники є дуже вправними у поверненні завдань до своїх менеджерів. Вони можуть використовувати фрази на кшталт «Якщо ви не зможете з цим впоратись, то ніхто не зможе» чи «Вам зробити це буде значно простіше, аніж мені».

Ден Роквелл пропонує наступні варіанти реагування в ситуації, коли працівник намагається повернути вам завдання:

- Запитати його, який наступний крок він може зробити. При цьому важливо не казати «ми можемо зробити». У цьому випадку працівник може автоматично прийти до висновку: ситуація під вашим контролем, тобто відповідальність теж на вас.

- Спробувати перефокусувати людину на те, що це завдання може стати для неї можливістю просунути вперед свою кар‘єру. У випадку, якщо працівник напряму каже, що хотів би повернути завдання вам, можна відповісти відмовою і сказати, що ви вірите: це буде корисно для її розвитку.

 

Також Вам можуть бути корисними такі матеріали:

Як виявити перспективних працівників

Живі цінності

Чому зміни зазнають поразки?

 

- Якщо вам здається, що людина боїться брати на себе ризик, то варто запитати її, що ви могли б зробити, аби вона почувалася безпечніше й взяла на себе відповідальність.

- Якщо працівник хоче, щоб ви взяли на себе принаймні частину завдання, поясніть їй, що це може викликати додаткові проблеми. Замість того, щоб ускладнювати завдання, розбиваючи його на шматки, варто залишити його в одних руках.

Звичайно, існує ймовірність, що ви обрали не того працівника для виконання завдання. Але це не означає, що ви маєте погодитись зі зворотним делегуванням. Якщо ви будете впевнені, що маєте справу саме з такою ситуацією, варто підібрати нового виконавця. А також звернути увагу на лідерські компетенції, що стосуються делегування – можливо, вам потрібно попрацювати над їх розвитком. Адже вміти делегувати – означає вміти знайти правильну людину, що володіє необхідними навичками та спроможностям для виконання завдання.

 

За матеріалами 12 Sentences that Prevent Reverse Delegation

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах