Випадкові інновації

Що є найкращим підходом до вирішення проблем? Більшість відповість, що, перш за все, потрібно знайти проблему, а потім шукати рішення для неї. Проте деякі цікаві ідеї виникають внаслідок випадкових відкриттів. Тому можливо, інколи спочатку варто знайти рішення, а вже потім - проблему, яку воно вирішує.

 

 

 

 

 

Існує безліч історій випадкових винаходів, які перетворилися в видатні відкриття сучасності. Наприклад, мікрохвильову піч винайшов інженер, який використовував для плавлення шоколаду мікрохвильовий магнетрон. Так само відомо, що Ньютон відкрив свій третій закон руху (гравітація), сидячи під деревом.

Компанія 3M винайшла відомі усім папірці Post-It зовсім випадково. Її фахівці намагались створити надміцний клей, але зазнали поразки – у результаті їхніх експериментів з‘явилась речовина, яка була дуже слабкою, проте реагувала на тиск. Керівництво компанії вона не зацікавила. Однак саме цей слабкий клей став основою багатьох продуктів: фліп-чарти, Post-It та інших.

Очевидно, випадкові відкриття - потужне джерело винаходів. Але варто розуміти, як його правильно використовувати.

 

Більше експериментуйте

Чим більше ви експериментуєте, тим вища ймовірність випадкових відкриттів. Експериментуйте, коли ви не знаєте, чого очікувати. Експериментуйте в тих галузях, які перебувають поза межами вашої зони комфорту або ваших знань. І чим далі ви рухаєтеся поза зоною комфорту, тим імовірніша поява несподіваних винаходів.

 

 

 
Нові ідеї часто є результатом поєднання старих ідей. Випадкові відкриття - найкраще джерело «старих» ідей

 

 

Помічайте несподіване

Фокусуючись на своїх найближчих цілях, ви не можете звернути увагу на несподіваний результат експерименту. Ви, як правило, ігноруєте його, щоб зосередитися на реальній меті, яку було поставлено спочатку. Це помилка. Не ставтеся до несподіваних результатів так, ніби вони негативні. Зверніть увагу на них. Подумайте про них, як про унікальну можливість зробити відкриття.

 

Зрозумійте, чому це сталося

Недостатньо лише відзначити той факт, що ви натрапили на випадкове відкриття. Важливо зрозуміти, чому це сталося. Можливо, для вас це була просто випадковість, але завжди є раціональна причина. Це було результатом конкретних обставин. Можливо, ви зробили щось неправильно. Або було втручання фактора, про існування якого ви не знали.

 

Зафіксуйте та збережіть

Нові ідеї часто є результатом поєднання старих ідей. Випадкові відкриття -  найкраще джерело «старих» ідей. Але тільки якщо ви зафіксуєте їх. Навіть якщо є бажання повернутися до вихідних даних та ігнорувати випадкове відкриття, витратьте деякий час для нотування.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Прогнозований прорив: інновації-2017

Як збільшити шанси на успіх

Інновації: східний досвід

 

Які були обставини? Що було несподіваним? Чому це сталося? Що пішло не так? Переконайтеся в тому, що занотована інформація дасть змогу повторити «невдалий» експеримент і отримати ті ж самі несподівані результати в майбутньому. Адже якщо колись ви знайдете застосування для випадкового винаходу – вам потрібно буде згадати, як саме ви діяли, щоб отримати цей результат.

 

Рішення чекає на проблему

Не намагайтеся одразу знайти безпосереднє застосування випадковому відкриттю. Скажімо, слабкий клей було створено у 3M у 1968 році, а експерименти з Post-It почались лише у 1977-му.

Витратьте деякий час, щоб поставити собі декілька запитань: для чого це може знадобитись? Які проблеми це може вирішити?  Хто виграє від цього відкриття? Що ширшим буде коло проблем, яке ви окреслите для свого винаходу, тим вища ймовірність його успішного застосування.

 

За матеріалами Accidental Innovation? How to Harness Discoveries!

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах