Право на натхнення

У будь-якій компанії працівники чули про kpi – ключові показники ефективності. Якщо попросити людину перелічити п‘ять головних kpi своєї організації – скоріше за все, вона назве принаймні декілька. Хоча, звичайно, деякі показники можуть бути для неї не зовсім зрозумілими.

 

 

 

 

 

Одне з завдань лідера – зробити ключові показники ефективності організації чіткими й зрозумілими людям, регулярно комунікувати їх, щоб працівники знали – за що саме вони несуть відповідальність. А також управлінець має дбати про власні kpi.

Якщо в компанії існує набір чітких показників ефективності, то всі можуть слідкувати за тим, щоб їхні плани, рішення та дії відповідали ключовим метрикам. Кожен член команди, незалежно від того, чи є він лідером, чи менеджером, чи працює  з клієнтами, має право знати – чого від нього очікують, і за якими показниками буде вимірюватись його робота. 

Втім, існує й інший набір показників, який може бути корисний для управління організацією – wpi. На думку Кріса Едмондса, засновника консалтингової компанії  The Purposeful Culture Group, кожен працівник компанії також має право на wpi - Work Place Inspiration, натхнення на робочому місці.

Що таке wpi? Це поведінка, яка цінується в організації. Це те, як команда взаємодіє між собою, як працівники обслуговують клієнтів, як бізнес впливає на спільноту. Ви можете створювати правила, процедури та практики, які формують ваші wpi.

 

 

 
Якщо в компанії існує набір чітких показників ефективності, то всі можуть слідкувати за тим, щоб їхні плани, рішення та дії відповідали ключовим метрикам

 

 

Наприклад, як ваші колеги діятимуть у випадку конфлікту, коли будуть незгодні з думкою один одного? Якими є правила спілкування із незадоволеним клієнтом? Як буде відбуватись регулярний перегляд цінностей компанії?

Як само, як і у випадку з kpi, ваші wpi мають бути чіткими й зрозумілими. Лідер має їх регулярно комунікувати, сам їх демонструвати, і дотримання wpi має бути частиною відповідальності працівника.

Кріс Едмондс розповідає, що коли він працює з першими особами, то допомагає їм скласти таку собі організаційну конституцію – формалізовану заяву про те, як компанія досягатиме своїх kpi у відповідності зі своїми цінностями (тобто дотримуючись wpi).

 

Також вам можуть бути корисними такі матеріали:

Як управляти ефективністю?

На одній хвилі

Думки про командну роботу

 

Дослідження свідчать, що якісні wpi впливають на досягнення kpi (Едмондс посилається на роботи The Economics of Wellbeing Тома Ральфа та Джима Хартера і Positive Intelligence Шона Екора). Наприклад, щасливі працівники ефективніші на 31%, вони втричі частіше демонструють креативність, продавці збільшують свої показники на 37%. А ще – люди відчувають себе у 10 разів більш зацікавленими роботою, якою займаються. Таким чином, зростає і задоволеність працівників, і прибуток компанії.

 

За матеріалами The Right to Work Place Inspiration

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах