Гай Кавасакі про помилки підприємців

Колишній головний євангеліст компанії Apple, член правління Wikimedia Foundation Гай Кавасакі розповідає, у чому найчастіше помиляються підприємці, спілкуючись з інвесторами і розпочинаючи бізнес. 

 

 

 

 

 

 

 

Ці помилки я найчастіше помічав у інших і робив сам (а я зробив у житті чимало помилок):

- Множити великі цифри на 1%. Тобто міркувати у стилі "у Китаї 6 млрд. людей, невже це важко - знайти серед них 1% тих, хто захоче в нас інвестувати чи у нас купувати?". Насправді це дуже важко - залучити цей 1%. Я вважаю, що рахувати потрібно не згори вниз, а знизу вгору. Наприклад, якщо ви продаєте їжу для собак в інтернеті, то не починаєте не з цифри - скільки людей взагалі купують цей продукт, а з розрахунку - скільки відвідувачів ви зможете залучити на свій сайт.

- Масштабуватись занадто швидко. Часом підприємці міркують: інвестори дали нам гроші, бо хочуть, щоб ми зростали. Вони будують велику інфраструктуру, вкладають багато грошей у сервіс, очікують на великий потік клієнтів - але цього не відбувається. Я не бачив жодної компанії, яка загинула, бо не встигала масштабуватись занадто швидко, зате постійно бачу, як вмирають бізнеси, які дуже спішать.

 

 

 
Створивши один хороший прототип, ви досягнете більшого, аніж якщо виступите перед тисячею венчурних інвесторів із гарним пітчем

 

 

- Фокусуватись на презентації. Чимало підприємців витрачають багато часу на те, щоб створити ідеальний пітч. Я ж думаю, що замість цього потрібно створювати прототип. Якщо ви продаєте щось - створіть прототип сайту, якщо ви працюєте у сфері технологій - створіть прототип девайсу. Інвестори не вкладають гроші у підприємців, що майстерно вміють написати промову. Я вірю, що, створивши один хороший прототип, ви досягнете більшого, аніж якщо виступите перед тисячею венчурних інвесторів із гарним пітчем.

- Вірити, що світ є послідовним, "серійним": спочатку залучаємо капітал, потім наймаємо команду, будуємо прототип, починаємо продаж і т.д.. Насправді світ влаштований не послідовно, а паралельно, тому потрібно фокусуватись на усьому одночасно.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Три цікаві тренди з Азії

Омар Хатамле про інновації та майбутнє

Шлях прозорості

 

- Прагнути зберегти контроль. Якщо ви залучаєте гроші зі сторони, думка про те, що ви зможете зберегти контроль (навіть залишивши собі 51% власності), є ілюзією. У момент, коли ви берете чийсь капітал, ви також берете на себе зобов‘язання заробити гроші для цієї людини.

Втім, контроль є занадто переоціненим концептом. Зрештою, краще володіти 0,5% Google, аніж 51% якогось невдалого бізнесу. Краще думати не про збереження контролю, не про міфічні 51%, а про те, щоб створити щось визначне, стати наступним Google, Cisco або Apple.

 

За матеріалами виступу Гая Кавасакі на конференції Startup Grind

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах