Однієї свободи недостатньо

Автор: Артем Сердюк, співзасновник в effectcup.com.ua та edumeter.com.ua, викладач kmbs

 

Часто я чую, що головна проблема в організаціях - відсутність ініціативи у співробітників. І як тільки вони стануть більш креативними і відповідальними, робота піде зовсім по-іншому і компанія розквітне.

 

 

 

З моєї точки зору, розпалити ініціативу в людях досить просто: дайте їм свободу запускати власні проекти у вашій компанії. А от що складно, так це втриматися в такому режимі роботи і не втопити при цьому бізнес.

Для цього вам знадобляться:

- Правильні люди, але оскільки їх у вашій організації мало, доведеться готувати тих, хто є.

- Підтримка цих людей у їхніх ініціативах. Для більшості співробітників питання бізнесу, грошей, клієнтів, формування своєї команди - складні й стресові. Потрібно мати механізми, які полегшать їм життя і зменшать рівень стресу.

- Запас грошей і терпіння керівника. Спочатку все буде працювати гірше, ніж раніше: поганих рішень стане більше, а якість виконання сильно впаде.

- Рішучість продовжувати і механізми її підтримки. При першому ж колапсі, який трапиться досить швидко, у менеджерів з'явиться бажання «все відкотити». Потрібен якийсь захисний механізм, який не дозволить це зробити легко і просто. Без нього все швидко повернеться в «звичайне русло»: я начальник - ти підлеглий.

Як бачите, «дати людям свободу» - організаційно складна й дорога справа. І перш, ніж вплутуватися в неї, переконайтеся, що у вас є хороша відповідь на питання "навіщо це потрібно" і набір необхідних речей, що згадані вище.

 

5.jpg

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах