Три ментальні ознаки лідера

Лідерство починається з мислення. Щоб управляти ефективно, потрібно розуміти – що відбувається всередині нашої свідомості, тобто спочатку – варто навчитись управляти собою. Це буде першим кроком до лідерства в межах команди й компанії.

 

 

 

 

 

 

Автори книги The Mind of the Leader Расмус Хугаард та Жаклін Картер вважають, що існує три ментальні якості, що відрізняють видатних лідерів від інших керівників. А їхнє поєднання створює потужний ефект синергії.

 

1. Усвідомленість (mindfulness). Ця якість - про те, як управляти власною увагою та думками. Усвідомленість допомагає нам діяти, а не просто автоматично реагувати, за будь-яких обставин.  Вона складається з двох частин: фокусування на важливому та усвідомленні того, що відбувається. Постійна практика усвідомленості допомагає з‘явитись другій ознаці лідерства – самовідданості.

 

MSCLeadership.gif

 

2. Самовідданість (selflessness). Це поєднання впевненості у собі зі скромністю й наміром слугувати іншим. Якщо намір служіння поєднується із відсутністю впевненості у собі, то замість сили ми бачимо слабкість. Такий керівник може поступатись там, де цього робити не варто. Якщо ж лідер є самовпевненим, але не скромним, - він ставитиме власні інтереси на перше місце, замість думати про те, що найкраще для організації. 

Опанувати цю якість – неабиякий виклик для багатьох лідерів. Згідно з дослідженням, проведеним в Каліфорнійському університеті (Берклі), керівники утричі частіше, ніж інші працівники, переривають своїх колег, відволікаються під час нарад, підвищують голос та говорять образливі речі. Навкруги можна побачити чимало лідерів, які вважають себе кращими за оточуючих.

 

 

 
Якщо лідер є впевненим у собі, але не скромним, - він ставитиме власні інтереси на перше місце, замість думати про те, що найкраще для організації

 

 

І навпаки, коли управлінець є самовідданим, він здатен приділяти більше уваги іншим. Він виявляє інтерес до них, більше піклується. Таким чином, із самовідданості народжується співчуття.

 

3. Співчуття (compassion). У цьому контексті – це не жалість, а здатність розуміти, як мислять інші, і використовувати це знання для підтримки їхніх дій. На думку Расмуса Хугаарда та Жаклін Картер, ця якість складається з доброти та мудрості. Саме мудрість є тим компасом, що спрямовує вибір управлінця.  

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Професія управлінця: досвід персональних змін

Про щастя та його нестачу

Переломні рішення

 

Культура, що базується на цій якості, підтримує позитивні наміри щодо інших, але й забезпечує підґрунтя для прийняття рішень, які можуть бути складними. Адже інколи доводиться робити непрості речі, щоб у довгостроковій перспективі організація виграла.

Лідер, що має ці три якості – усвідомленість, самовідданість та співчуття, - не тільки застосовує їх для кращого розуміння себе, але й транслює назовні. І,зрештою, вони знаходять відображення у більш здоровій організаційній культурі.

 

За матеріалами The 3 Mental Qualities of Great Leaders

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах