Про інвестиції та нетерплячість

Постійні зусилля – це те, чого дуже часто бракує сучасному світу. Проте саме вони є найкращою інвестицією свого часу, - вважає консультант з лідерства Джон Максвелл.

 

 

 

 

 

 

 

 

Скільки часу знадобилось, щоб з'явились найвидатніші світові шедеври? Скажімо, Лев Толстой створив «Війну і мир» за шість років, а Мікеланджело розписав стелю Сікстинської капели за чотири роки. Сьогодні ж люди не можуть спокійно дочекатись, поки розігріється їхня вечеря у мікрохвильовій печі.

Час – це єдиний ресурс, який відміряється кожному однаково. У цьому контексті ніхто не є бідним або багатим – усі ми маємо 24 години на добу. І повинні вирішувати, куди їх інвестувати.

Багато годин ми витрачаємо на заняття, які ніколи не дадуть нам повернення на інвестиції. Статистика сайту Digital Trends свідчить: у середньому американці витрачають 4,7 години на день, проглядаючи сторінки соцмереж на своїх телефонах. Увесь цей час вони, здебільшого, дивляться на те, як інші люди проводять своє життя. А скільки годин чи хвилин витрачаєте на це ви?

 

 

 
Нетерплячість стала нашою характеристикою «за замовчанням» - вона «вмикається» сама по собі

 

 

Останніми роками культура змінилась: ми більше не цінуємо час. Ми хочемо, щоб усе робилось швидко. Ми звикли до миттєвих результатів та швидкого зворотного зв‘язку. Нетерплячість стала нашою характеристикою «за замовчанням» - вона «вмикається» сама по собі.

Звичайно, є речі, які виходять кращими, якщо їх робити швидше. Проте багато аспектів нашого життя страждають, якщо не приділяти їм постійної уваги. Скажімо, стосунки (адже щоб їх налагодити, потрібен час, який ви проводите з людьми). Або здоров‘я, фінанси чи персональний розвиток. Якщо ви хочете прогресу у цих сферах, потрібні постійні зусилля.

Звичайно, ця ідея для вас не нова. Усі розуміють: щоб стати кращим у чомусь, потрібно вкладати в це час. Проте запитайте себе, скільки часу ви щодня приділяєте своїй родині, здоров‘ю, персональному розвитку? Яку оцінку ви поставили б своїм зусиллям у кожній з цих сфер?

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Карта саморозвитку

Як оцінити своє життя?

Переламний момент для лідера

 

Щоб вгамувати свою нетерплячість, варто зрозуміти, звідки вона береться. Справа у тому, що люди витрачають так багато свого часу на речі, в які не варто інвестувати, що відчувають величезний тиск. Адже та решта часу, що залишається, має принести хоч якісь результати!

Нетерплячість часто призводить до негативних наслідків. Скажімо, ви занадто інтенсивно займаєтесь у спортзалі, а потім кілька днів не можете робити вправи. Або вкладаєте гроші у занадто ризиковану справу, бо не мали часу для детального аналізу.

Цього можна уникнути, якщо привчати себе докладати постійні зусилля. Почати можна з того, що кожного дня приділяти увагу кожній з найважливіших для вас сфер життя: щоранку 15 хвилин спілкуватись із родиною, щовечора 15 хвилин гратись із дітьми, щотижня відкладати певну суму грошей, щодня 15 хвилин робити вправи тощо.

Поступово можна збільшувати інвестиції часу в пріоритетні для вас сфери. А одночасно ви навчитесь помічати, як саме і в яких обставинах дарма витрачаєте хвилини і години свого життя.

 

За матеріалами Consistency: A Wise Investment of Time

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах