Джерело корисних порад

Ніхто не любить критику – і дарма. Адже це дає змогу отримати конструктивну пораду, яка допоможе вирішити проблему чи стати кращою людиною. Що відрізняє корисну критику від неконструктивної? І як правильно попросити про пораду?

 

 

 

 

 

 

 

Як правило, коли ви звертаєтесь до когось по пораду, ви хочете почути щось конкретне, а не глобальне. Скажімо, як можна переформулювати одне речення – при цьому ви не просите дати оцінку усій статті. 

Що таке погана критика? Це коли ви не отримуєте ані чогось позитивного, ані корисного. Інколи люди, які дають поради, не розуміють, що їх слова для вас не мають сенсу. Або вони не знають, як бути вам корисними, або ви нечітко дали зрозуміти, що саме вам потрібно.

Консультант Мітч Мітчелл у своєму блозі запропонував п’ять способів – як просити про пораду та сприймати критику, навіть коли ви по неї не звертались.

 

1. Переконайтеся, що ви питаєте правильних людей. Одна з проблем більшості з нас – очікувати на корисну пораду від того, хто не має досвіду у сфері, яка вас цікавить. Якщо, скажімо, ваш друг щодня ремонтує автівки, то питати в нього про ведення блогу не є логічним, якою б розумною людиною він не був.

 

 

 
Якщо хтось починає вас критикувати, спробуйте дослухати його першу думку, навіть якщо вже маєте аргументи для суперечки

 

 

2. Будьте конкретними щодо того, що ви прагнете отримати. Якщо ви, скажімо, пишете книгу і хочете пораду з приводу стилю написання чи змісту, то дайте про це знати тому, до кого звертаєтесь. В іншому випадку ви ризикуєте почути критику (можливо, навіть жорстку) щодо структури, оформлення чи чогось іншого. А це, ймовірно, суттєво знизить вашу мотивацію продовжувати.

 

3. Контролюйте те, що кажете. Коли ви починаєте жалітися на щось, то маєте бути готовими, що співбесідник запропонує пораду, позитивну або не дуже. Якщо у цю хвилину ви розмовляли з людиною, від якої не бажаєте отримати критику, то подальша розмова буде не з приємних (і навряд чи буде для вас корисною). Щоб цього уникнути, потрібно пам‘ятати про дві речі: відразу визначати, чи хочете ви поради від співрозмовника, та казати йому про те, чого саме ви б він нього хотіли.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:  

Зворотний зв‘язок: є альтернатива 

Аріанна Хаффінгтон: інформація vs мудрість 

Що вбиває ефективність лідера?

 

4. Вислухайте першу думку критика. Якщо хтось починає вас критикувати, спробуйте дослухати його першу думку, навіть якщо ви вже маєте аргументи для суперечки з ним. Це складно, але ви можете почути дійсно корисні речі, навіть якщо вам не хочеться визнавати, що це правда.

 

5. Відійдіть, якщо критика стає «побиттям». Інколи критика стає занадто жорсткою, і у цьому випадку ви маєте право про це сказати і більше не слухати. Якщо все, що ви чуєте, має негативне забарвлення, і ви не розумієте, яку користь це може для вас мати, не варто витрачати свій час.

 

За матеріалами How To Ask For Advice Or Criticism

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах