Про увагу і мультизадачність

Виконання двох справ одночасно – не просто неефективно, а й неможливо. Так вважає Джон Медіна, біолог, викладач Вашингтонського університету та автор книг про те, як працює мозок.

 

 

 

 

 

 

 

 

Справа в тому, що мозок людини не може приділяти увагу двом справам одночасно. Він не здатен обробляти декілька сигналів в один і той самий момент. Типовий приклад – керування автомобілем і розмова по телефону. Дослідження виявили, що у цьому випадку поза увагою водія залишається половина візуальних сигналів, а в аварійній ситуації він натискає на гальма на півсекунди пізніше.

Джон Медіна наводить ще одну цікаву цифру: якщо людину перебивати, то для виконання завдання їй знадобиться у 1,5 рази більше часу. При цьому вона зробить у 1,5 рази більше помилок.

Втім, усім нам знайомі люди, які начебто вміють швидко «перемикатись» з однієї справи на іншу. Та це не означає, що їхній мозок володіє мультизадачністю. Насправді вони мають непогану пам‘ять, яка дозволяє оперативно знаходити відповідь на запитання «де я зупинився?». Крім того, якщо людина добре знайома із завданнями, які виконує, то вона зможе «перемикатись» швидше і робити менше помилок. Та все одно, для її мозку це буде непростою справою, яку Медіна порівнює зі спробою одягти лівий черевик на праву ногу.

 

 

 
Якщо людину перебивати, то для виконання завдання їй знадобиться у півтора рази більше часу

 

 

На його думку, найкращий спосіб покращити персональну продуктивність – це розділити день на певні часові проміжки. І під час кожного з них приділяти увагу лише одній справі. При цьому потрібно не відволікатись на електронну пошту, телефонні дзвінки тощо.

Важливо пам‘ятати і про те, що мозку потрібні перерви – інакше він перестає фокусувати увагу. Це варто враховувати не лише при виконанні власних завдань, а й у комунікаціях з іншими. Адже більшість людей «перегодовує» тих, з ким спілкується, інформацією.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Про інвестиції та нетерплячість

Карта саморозвитку

Три шляхи управлінця

 

Сам Медіна ділить свої лекції на 10-хвилинні проміжки (він впевнений, що мозок слухача зберігає концентрацію саме протягом такого часу). Кожен з них присвячує одній ідеї. І приділяє багато уваги тому, щоб пояснити – як ці декілька головних тез пов‘язані між собою. Медіна вважає, що такі ж правила можна використовувати для презентацій і будь-яких інших випадків, коли потрібно пояснити свою думку іншим.

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах