Рішення під різними кутами

Лідеру, який прагне підготуватись до майбутнього і прийняти зважене рішення, варто відрізняти – що є важливим, а що лише «інформаційним шумом». Нам потрібно розуміти, яка подія вплине на нас, а яка не варта уваги. Як цього досягти?

 

 

 

 

 

 

Білл Велтер та Джин Ігмон у книзі «Підготовлений розум лідера» пропонують інструмент під назвою «цикл прийняття рішень». Він складається з п‘яти запитань, які варто ставити перед собою керівнику час від часу.

 

1. Чи можу я проігнорувати те, що помітив чи відчув, чи маю копати глибше?

Поява нових технологій чи винаходів може суттєво змінити вашу сферу бізнесу. У той же час, неможливо реагувати на кожну новинку, бо не всі вони матимуть значення для вашої компанії. Скажімо, поява на ринку RCA-дисків для запису відео стала лише короткостроковою подією, але DVD-диски змінили усе для організацій зі сфери електронного розважального контенту.

 

2. Чи розвивається моя карта світу з тією ж швидкістю, що й сам світ?

Людям зазвичай подобається стабільність, але у бізнесі таке прагнення лідера може бути небезпечним. Існує чимало прикладів того, як керівники випускали з поля зору важливі зміни у навколишньому середовищі. Так, наприклад, сталось із американською залізницею – її вище керівництво довго не помічало загрозу, яку несе для бізнесу поява міжштатних автомагістралей. Також чимало компаній загинули, тому що своєчасно не зрозуміли силу інтернету.

Спитайте себе: а чого, можливо, не помічаю я - тому що для моєї поточної картини світу це нібито не важливо? Чи відображає моя картина реальність? А може, вона вже дає мені невірну інтерпретацію?

 

 

 
Спитайте себе: чого, можливо, не помічаю я - тому що для моєї поточної картини світу це нібито не важливо?

 

 

3. Чи дотримуємося ми принципів правильного прийняття рішень?

Звичайно, тільки час покаже, чи були наші рішення справді хорошими. Крім того, деякі з наслідків наших власних рішень знаходяться не в наших руках. Проте існують певні загальні правила, які потрібні для того, щоб максимізувати якість управлінських рішень. Спитайте себе: чи розглядаєте ви зазвичай різні точки зору, чи обмежуєтесь єдиною? Чи прислухаєтесь ви до тих, хто критикує будь-які ідеї, чи ігноруєте їх? Чи є у вас чіткі критерії того, що можна вважати хорошим рішенням?

 

4. Чи не є масштаб наших дій занадто широким чи вузьким?

Для того щоб рішення були вірними, нам потрібно розуміти, з чим вони пов‘язані, та враховувати це. В іншому випадку виникають ситуації, коли, наприклад, продукт зі сфери інформаційних  технологій ігнорує потреби людей, які ним користуються. Або виробнича компанія вважає, що дизайн її не обходить.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Нассім Талеб: "Зростання для компанії – майже те саме, що самогубство" 

Щастя та контроль: чи є зв‘язок? 

Що вбиває ефективність лідера?

 

5. Чи можуть наші дії привести до ефекту «кіл на воді»? Як це проявлятиметься?

Дуже часто будь-яке рішення лідера впливає на безліч інших подій. Це виглядає як кола, що розходяться на воді після того, як у неї кинули камінь. Інколи наслідки позитивні, інколи – навпаки. Скажімо, запровадження нової системи мотивації персоналу може підвищити задоволеність однієї частини персоналу, але викликати критику з боку іншої. А запуск нових продуктів може зробити клієнтів щасливішими, але означатиме для бізнесу проблеми, пов‘язанні зі списанням старого обладнання.

Лідер має розуміти – робота над рішенням не обмежується моментом його прийняття. Потрібно також спостерігати, як розходитимуться «кола на воді» і, за необхідності, модифікувати рішення – якщо воно призводить до небажаних наслідків.

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах