Зростання без перешкод

Особистісне зростання – запорука розкриття власного потенціалу. Ніхто не зростає і не стає видатним лідером випадково. Це складна робота, у якій ми часто стикаємось із перешкодами всередині самих себе.

 

 

 

 

 

 

 

На думку бізнес-консультанта Джона Максвелла, існує три найбільш загрозливі перешкоди для розвитку лідера. Залишивши їх без уваги, ми ризикуємо загальмувати процес свого розвитку чи навіть повністю його зупинити. І, навпаки, якщо усунути їх, можна досягти того, що раніше здавалось недосяжним.

Що це за перешкоди? Усі вони пов‘язані з тим, у що ми віримо. Допоки ми впевнені, що світ влаштований певним чином, ми навіть не намагаємось стрибнути «вище голови». Томі лідерам (нинішнім та майбутнім) варто спитати себе, чи немає у їхній свідомості цих трьох пасток.

1. Дефіцит. Як ви оцінюєте свої альтернативи? Ресурси? Можливості? Людина з ментальністю дефіциту вважає, що всі ці речі обмежені, і всі ми конкуруємо в умовах нестачі ресурсів. Це ніби бачити світ у вигляді пирога з певною кількістю шматків і змагатись за можливість отримати один або декілька з них.

Таке переконання може підштовхнути людину ставати кращою, аби отримати свою частку пирога. Але багатьох думка про обмеженість можливостей демотивує, тому що вони вважають: їхні шанси мізерні.

 

 

 
Допоки ми впевнені, що світ влаштований певним чином, ми навіть не намагаємось стрибнути «вище голови»

 

 

2. Небезпека. Якщо дефіцит каже «у світі недостатньо всього», то небезпека ніби промовляє «мене недостатньо». Людина, яка потрапила у цю пастку, зводить себе до мінімуму: бачить свої здібності, таланти і сильні сторони як недостатні. А коли ви не вірите, що достатньо талановиті, то не можете й зростати. Зрештою, як можна йти до мети, якщо ви не вірите, що здатні її досягти? Такі люди можуть бачити певні можливості для зростання, однак вони не вірять у свою здатність скористатися ними.

3. Безсилля. Воно виникає з припущення, що в нас немає ніяких можливостей, щоб вплинути на світ. Безсилля часто починається з психологічної травми, заподіяної чиїмось авторитетом або владою, коли ваш голос було проігноровано. Така травма вкорінюється у свідомості й не дає можливості усвідомити особисту відповідальність за все, що відбувається у вашому житті.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

20 головних запитань для управлінця

Нассім Талеб: "Зростання для компанії – майже те саме, що самогубство"

Залишатись чи йти?

 

Людина, що потрапила у цю пастку, переконана: завжди є хтось інший, хто повинен діяти і брати на себе відповідальність. Такий пасивний спосіб бачення світу може призвести до сприйняття себе як жертви. Люди, які відчувають себе безпорадними, найменш здатні зростати особистісно – тому що не вірять, що це взагалі має значення.

Якщо ви побачили якусь із цих перешкод у самому собі – то вже зробили перший крок на шляху до її усунення. А після цього можна скористатись наступними стратегіями дій:

- Якщо у вас є ментальність дефіциту, вам варто практикувати її протилежність – мислення надмірності. Замість того щоб бачити навколо тільки обмежені можливості або ресурси, звертайте увагу на приклади, коли усього усім вистачає. Іншими словами, якщо ви бачите, що конкуренти отримують свої шматки пирога, – потрібно не панікувати, а спекти ще один пиріг. Фокусуватись варто не на обмеженості ресурсів, а на тих можливостях, які постійно з‘являються.

 

 

 
Коли ви бачите, що конкуренти отримують свої шматки пирога, – потрібно не панікувати, а спекти ще один пиріг

 

 

- Якщо ви часто відчуваєте небезпеку, поміркуйте над тим, що ви можете запропонувати світу. Кожне життя унікальне, і у кожної людини є свої навички, таланти і досвід. Це чогось варте. Віра у власні здібності – це те, що потрібно для зростання лідера.

- Якщо ви боретеся з відчуттям безсилля, намагайтесь частіше брати на себе відповідальність. Звісно, ніхто не може контролювати абсолютно все, але речі, які знаходяться у зоні вашого контролю, - це ваша сфера відповідальності. Як казав Теодор Рузвельт, потрібно робити найкраще з того, на що ви здатні, з тими ресурсами, які маєте, і там, де ви є.

 

За матеріалами Negative Beliefs: The Obstacles on Your Path to Growth

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах