Освіта як універсальна відповідь

Немає майже ніякого значення, у чому полягає запитання. На думку Сета Годіна, відомого експерта з маркетингу, у сьогоднішньому середовищі освіта – буде відповіддю на це запитання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зараз кожна людина – незалежний актор, з найбільшим, ніж коли-небудь, доступом до інформації, інструментів, важелів, які можуть змінити щось, вплинути на оточення.

Замість того, щоб бути гвинтиком у великому механізмі, чекати вказівок від керівництва, ми маємо приймати рішення і робити певні кроки на підставі того, що ми знаємо і у що віримо.

Змініть те, що ви знаєте, змініть те, у що ви вірите - і ви зміните свої дії. Якщо ви будете вчитись бачити, розуміти, вчитиметесь терпінню, то зможете стати тією людиною, яка здатна вплинути на світ.

Формальна освіта є основою, але протягом усього життя саме неформальна освіта може змінити наше життя. Вона зараз набуває усе більшого масштабу, поширюється швидше і легше, ніж будь-коли раніше. Освічені люди «створюють» інших освічених людей. Стандарти підвищуються, коли постійна освіта стає нормою – адже бути «найменш освіченою людиною у племені» починає дорого коштувати.

 

 

 
Звичайно, ми можемо вивчати техніки, але варто також вчитись емпатії, допитливості, терпінню

 

 

З іншого боку, невігластво теж може поширюватись досить швидко. Коли у вашому колі спілкування культурна динаміка йде вниз, тобто невігластво цінується, то це починає тягнути все більше людей донизу і призводить до ще більшого невігластва.

Звичайно, ми можемо вивчати техніки, але варто також вчитись емпатії, допитливості, терпінню. Здатність до співчуття дуже важлива, тому що ми граємо у довгу (чи навіть нескінченну) гру. Кожного дня, з багатьма тими ж самими людьми.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Зростання без перешкод

20 головних запитань для управлінця

Щастя та контроль: чи є зв‘язок?

 

Сьогодні ви виявляєте емпатію по відношенню до когось, а завтра ви поміняєтесь місцями. Можливо, одного дня ваш колега чи конкурент буде тим, хто почує про ваш біль – схожий на той, що відчував сам. Зловтіха або мовчання закривають двері. Емпатія ж може змінити все. І якщо досі ви не вміли користуватись нею, потрібно починати вчитись прямо зараз.

Суперечки не мають сенсу, тому що вони означають: ви віримо, що можемо силою змінити думку інших. Насправді ж сила породжує лише силу. Натомість освіта «включає» людину, і та починає добровільно шукати відповіді на свої запитання.

Майбутнє – за освітою. Саме вона об‘єднує людей. Тому якщо ви можете чомусь навчати – знайдіть тих, хто може отримати користь від ваших знань, та навчіть їх. Коли ви робите освіту більш доступною, ви створюєте нові стандарти для людей, які вам небайдужі.

 

За матеріалами блогу Сета Годіна

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах