Готовність до першості

Як керівнику, який обіймає другу посаду в компанії, зрозуміти, чи настав час для нового кроку – чи готовий він стати першою особою? Існують певні ознаки, які можуть допомогти дати відповідь на це запитання.

 

 

 

 

 

 

 

1. Ви намагаєтесь наслідувати свого керівника, але не відчуваєте повного задоволення від вашої спільної роботи. Це може проявлятись, скажімо, у тому, що у деяких ситуаціях ви міркуєте: «я б зробив це інакше», «я знаю, як можна зробити це ефективніше». Такі думки зовсім не означають, що ваш керівник не є хорошим лідером. Просто це може бути ознакою того, що вам вже час самому бути лідером для себе.

 

2. Ви постійно виходите за встановлені межі. Коли ви впираєтесь у стелю – то намагаєтесь її пробити. Лідери за покликанням дуже часто не переносять, коли їхні результати чи поведінку намагаються «загнати» у вузькі рамки. Якщо встановлені кимось границі засмучують чи дратують вас – це може бути сигналом, що час рухатись вгору.

 

3. У вас є власне бачення того, як має жити компанія. У будь-якій організації існує певне бачення майбутнього, яке розділяє більшість. Або декілька менших за масштабом картин, які певним чином узгоджуються з цим баченням. Якщо ви маєте власну думку, і вона відрізняється від думки більшості, це не обов‘язково означає, що ви помиляєтесь. Можливо, ви просто відчуваєте, що маєте реалізовувати у житті власну візію, а не чиюсь.

 

 

 
Якщо встановлені кимось границі засмучують чи дратують вас – це може бути сигналом, що час рухатись вгору

 

 

4. У вас є велика, амбітна мрія – але не має можливостей для її втілення. Іноді для того, щоб здійснити те, про що ви мрієте, потрібно зробити серйозний крок. Скажімо, змінити другу позицію на першу. Звичайно, у деяких випадках можна втілити свою мрію і у ролі другої людини у компанії. Але це скоріше виключення з правил – як правило, втілення великої мрії вимагає від вас стати абсолютним лідером.

 

5. Ви готові до тих викликів, які властиві першій особі – у тому числі вмієте сприймати критику. Оцінити це не завжди просто. Адже на плечах лідера лежить особливий тягар, який можна відчути, лише опинившись у цій ролі. Також лідерство означає зміни – ви ведете людей до чогось нового. І це нове не завжди приємне і легке. Є періоди, коли лідер стикається з критикою частіше, аніж з підтримкою. Чи готові ви до цього? Відповісти на це запитання треба максимально чесно, підключивши також свої інтуїцію. А інколи варто і поспілкуватись з іншими людьми, дізнатись їхню думку.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали: 

Делегування: коли воно справді потрібно? 

Зростання без перешкод 

20 головних запитань для управлінця

 

6. Ви самі виявляєте ініціативу. Перші особи компанії, як правило, - це люди, які відчувають потребу рухатись уперед, навіть коли усім іншим комфортно залишатися на своїх місцях. Спитайте себе, що для вас є більш природним – виявляти ініціативу чи чекати, доки це зробить хтось інший?

 

7. Ви впливаєте на своє оточення. Чи звертаються люди до вас за порадою, чи просять допомогти придумати ідею чи визначити напрямок подальшого руху? Чи намагаються вони наслідувати вас? Якщо люди не готові йти за вами, коли ви знаходитесь на поточній позиції, ймовірно, що вони не підуть за вами, навіть якщо ви станете першою особою. І навпаки: якщо вже зараз у вас є послідовники, то їх стане ще більше, коли ви опануєте роль лідера.

 

За матеріалами 7 Considerations of Whether You’re Ready to be a First Chair Leader

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах