Сміливість для зростання

З яких інгредієнтів складається рецепт розвитку? Він неодмінно має включати в себе сміливість – адже без неї важко стати кращим хоча б у якійсь сфері свого життя. І саме цей компонент є одним з найскладніших для опанування, - впевнений відомий бізнес-консультант Джон Максвелл.

 

 

 

 

 

Усі ми час від часу відчуваємо спокусу зупинитись на досягнутому, сказати собі: «цього достатньо». А коли приймаємо рішення про те, що хочемо йти далі, виходячи за межі «достатньо хорошого», - нерідко стикаємось із перепонами. Одна з них – це думка інших людей.

Більшість надає перевагу посередності. Щоб досягти середнього рівня у чомусь, треба докласти значно менше зусиль, аніж для досягнення видатних результатів. Посередність часто є нормою. Втім, проблема не в тому, що багато людей любить посередність, а в тому, що вони воліли б, щоб усі інші любили її так само – і не намагались вийти за межі середньостатистичної «норми». Тому, коли ви вирішуєте зростати, це може лякати оточуючих, а вони, у свою чергу, можуть спробувати змінити ваш намір.

 

 

 
Потрібно мати чесність, щоб визнати: ви не настільки багато можете (знаєте, вмієте), як могли б

 

 

Як впоратись із власними сумнівами, і де шукати сміливість? Джон Максвелл пропонує три основні джерела.

1. Люди, що надихають. Практично все, що ви робите у житті, вимагає втручання інших людей. І пошуки сміливості для змін – не виключення. Кожному з нас потрібна підтримка і підбадьорення, потрібен хтось, хто буде «грати за нас». Це може бути всього одна-дві людини, які справді вірять у вас. Проводити з ними час - допомагає стати сміливішим і впевненішим у своїх силах.

2. Середовища, які надихають. Це може бути ваш офіс, домівка, громадські зустрічі тощо. Головна ідея – регулярно проводити час там, де ваш розвиток не лише сприймається позитивно, але й заохочується, де вас стимулюють досягати мети. І що більше часу – то краще.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

20 головних запитань для управлінця

Щастя та контроль: чи є зв‘язок?

П’ять рівнів лідерства

 

3. Слова, що надихають. Якщо у якийсь момент ви відчуєте, що вам бракує сміливості, - то можна знайти її у словах інших людей. Скажімо, у книгах, під час читання яких у вас ніби виростають крила, ви заспокоюєтесь і прагнете рухатись далі. Проте книги – не єдине джерело надихаючих слів. Можна слухати семінари і подкасти, дивитись відео. Найголовніше, щоб слова, до яких ви звертаєтесь, належали людині, яка дбає не тільки про власні інтереси, а й про ваші.

Зростання – справа не для боязких. Ви повинні мати чесність, щоб визнати: ви не настільки багато можете (знаєте, вмієте), як могли б. Проте бути чесним із собою – лише половина успіху. Щоб справді побачити зміни у собі, потрібна сміливість діяти. Як колись сказав Нельсон Мандела, «сміливість - це не відсутність страху, а перемога над ним». А правильні люди, слова й середовища – це те, що може допомогти побороти свої страхи.

 

За матеріалами Finding the Courage to Grow

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах