Як досягти цілей у 2017-му: три поради

Новий рік – це нагода не тільки поставити перед собою нові цілі, але й продумати, як саме рухатись до них. Як збільшити свої шанси на досягнення успіху?

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Визначити свій спосіб оцінки прогресу. Дуже часто мета, яку ми перед собою поставили, є досить амбітною і розтягнутою у часі. У цьому випадку зазвичай радять розбити її на менші шматки. Проте як саме це варто робити – залежить від характеру мети. Дослідження, яке провели Он Амір та Ден Аріелі, свідчить: коли відстань до мети не є чітко відомою (ви не можете спрогнозувати, скільки часу  займе її досягнення), встановлення певного індикатору чи проміжних цілей може збільшити ймовірність успіху. Показник, який ви зможете відслідковувати і, виходячи з нього, оцінювати свій прогрес, зменшує відчуття невизначеності й збільшує продуктивність.

Проте у випадку, коли дистанція до мети є зрозумілою (наприклад, видалити 5 тисяч старих повідомлень в електронній скринці чи виплатити борг), «маркери прогресу» можуть відволікати вашу увагу від кінцевого результату й зменшувати мотивацію.

 

 

 
Занадто оптимістичний погляд на мету створює перешкоди для її досягнення

 

 

2. Міркувати категоріями «якщо-то». Дотримуватись обіцянок, які ви дали собі під час новорічних свят, буває важко, тому що це вимагає постійного моніторингу своєї поведінки. Допомогти може впровадження нових звичок. Один з найкращих способів це зробити – стратегія «якщо - то». Вона пропонує переформулювати свої цілі у цих термінах. Наприклад, ви хочете перестати перевіряти свою поштову скриньку вранці, щоб перші робочі години були більш продуктивними. Ви можете сформулювати таке правило: «якщо ще немає 11 години, то я не буду читати листи».

 

3. Не бути занадто позитивним. Ми часто чуємо про силу позитивного мислення, тому нерідко примушуємо себе залишатись позитивними на шляху до досягнення мети. Однак інколи це йде нам не на користь.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

12 запитань до Нового року

Сміливість для зростання

Карта саморозвитку

 

Гебріел Еттінген, професор Нью-йоркського університету й автор книги «Перегляд позитивного мислення» стверджує, що занадто оптимістичний погляд на мету створює перешкоди для її досягнення. Її дослідження показали: більш позитивно налаштовані студенти частіше фантазують про те, як швидко й безболісно вони увійдуть у доросле життя після університету. А в результаті вони подають менше заявок на роботу і отримують менше пропозицій, ніж інші студенти. Фантазування про позитивний результат надає їм відчуття досягнення мети й зменшує мотивацію її досягати у реальності.

Це не означає, що людям потрібно взагалі перестати мріяти. Проте необхідно об‘єднати фантазування про свої успіхи з реалістичними міркуваннями про ті перешкоди, які можуть зустрітись по дорозі. Ця стратегія називається ментальним контрастуванням. У поєднанні зі стратегією «якщо-то» вона може суттєво збільшити шанси на досягнення навіть дуже амбітних цілей.

 

За матеріалами How to follow through on your New Year's resolutions

 

Уся команда innovations.com.ua бажає вам яскравого, натхненного і результативного
2017 року!

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах