У балансі з собою

Все частіше у компаніях говорять про те, що емоційний інтелект є важливішим за великий обсяг знань. Управління собою - одна зі складових емоційного інтелекту, яка впливає, у тому числі, на спілкування з підлеглими, тобто від неї залежить ефективність не лише самого керівника, але й усієї команди.

 

 

 

 

 

Управління собою – це та сфера емоційного інтелекту, яка відповідає за взаємодію людини зі своїми емоціями, за управління ними. На думку Деніела Гоулмана, вона складається з чотирьох компетенцій:

 

1. Емоційний баланс (емоційний самоменеджмент) – це здатність тримати під контролем руйнівні емоції та імпульси, щоб зберегти свою ефективність у стресових або навіть ворожих обставинах. Маючи такий баланс, ви здатні знайти способи управління своїми емоціями. Якщо ж керівник «вибухає», у тому числі в присутності підлеглих, то він демонструє відсутність цього вміння. А, як свідчать дослідження, працівники пам'ятають найяскравіше саме негативні ситуації спілкування з босом. І це суттєво їх демотивує.

Деніел Гоулман радить запитати себе: Як я сприймаю стресову ситуацію? Чи показую я свій стан оточуючим, і чи впливає це на них? Якщо б у моїх колег запитали, чи добре я управляю своїми емоціями, - що б вони відповіли?

 

2. Орієнтація на досягнення. Люди, які володіють цією компетенцією, прагнуть відповідати певним стандартам і перевищувати їх. Вони шукають способів – як робити свою справу краще, ставлять перед собою амбітні цілі, беруть на себе ризики, які для себе прорахували.

 

 

 
Маючи позитивний світогляд, людина здатна побачити можливості там, де інші будуть бачити лише руйнівну поразку

 

 

Інколи керівник міркує: краще встановити цільовий показник на невисокий рівень – у цьому випадку ми зможемо його перевершити, а якщо поставити занадто високу мету, то  ризикуємо не досягти її. Це свідчить про те, що ця компетенція у нього розвинена слабко. Він не прагне підвищувати вимоги до себе і своєї команди, а значить, малоймовірно, що зможе стати ефективнішим і досягти більшого.

Запитайте себе: цілі якого рівня ви перед собою ставите? Ті, що їх легко досягти, або дуже амбітні, або нереалістичні? Як цілі впливають на вашу мотивацію та ваші результати?

 

3. Позитивний світогляд – це здатність бачити хороше в людях, ситуаціях і подіях. Людина, що володіє цією компетенцією, є наполегливою у переслідуванні своїх цілей, незважаючи на невдачі та перешкоди, які їй трапляються. Вона може побачити можливості там, де інші будуть бачити лише руйнівну поразку.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Рішення під різними кутами

20 головних запитань для управлінця

Щастя та контроль: чи є зв‘язок?

 

Також той, хто має позитивний світогляд, добре ставиться до людей і чекає від них найкращого. Він вірить, що майбутні зміни несуть у собі щось позитивне для нього. Якщо керівник, дивлячись на новину про випуск нового продукту конкурентами, бачить у ній лише загрозу для свого бізнесу, - це означає низький рівень володіння цією компетенцією. 

Запитайте себе: Як ви справляєтеся із тим, що вважаєте невдачами? Чи продовжуєте ви пробувати нові стратегії для досягнення своєї мети? Коли ви дізнаєтесь про зміни, ваша перша реакція позитивна чи негативна?

 

4. Адаптивність – це гнучкість в управлінні змінами, це здатність «жонглювати» декількома вимогами одночасно, пристосовуватись до нових ситуацій, нових ідей, інноваційних підходів. Це означає, що людина можете залишатися зосередженою на своїй меті, але легко змінювати шляхи її досягнення. Вона відчуває себе комфортно, маючи справу із невизначеністю, якою сповнена робота керівника.

 

 

 
Той, хто володіє адаптивністю, може залишатися зосередженим на своїй меті, але легко змінювати шляхи її досягнення

 

 

Деніел Гоулман наводить результати дослідження, яке вивчало вплив адаптивності на життєвий успіх на прикладі МВА-студентів протягом 5-19 років після закінчення бізнес-школи. Воно свідчить, що за високим рівнем адаптивності людини можна передбачити, якою буде її задоволеність життям та кар‘єрою, а також чи досягне вона значних результатів.

Запитайте себе: Як ви управляєте змінами? Наскільки ви вмієте знаходити інший шлях досягнення тієї ж мети? Яка ваша реакція, коли ситуація на роботі раптово змінюється? Чи схильні ви пробувати різні стратегії?

 

Якщо наведені запитання виявлять, що вам бракує деяких компетенцій, то варто обрати одну з них – і сфокусуватись на ній. А вже після того, як буде досягнуто певного успіху, - переходити до наступної. 

 

За матеріалами блогу Деніела Гоулмана

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах