Три категорії персональної ефективності

На думку авторів бізнес-бестселлерів Кріса Брейді та Орріна Вудворда, лідер може самостійно оцінити свою ефективність та виміряти свій прогрес, якщо звертатиме увагу на три категорії: характер, завдання, стосунки.  

 

 

 

 

 

 

 

Кожну з них можна оцінити за шкалою від 0 до 10, і сума отриманих балів покаже – наскільки високою є персональна ефективність керівника. В ідеалі він має прагнути розвинути кожну з трьох категорій.

 

1. Характер. Звичайно, лідер вже має сформований характер, завдяки якому, у тому числі, він зміг зайняти своє місце у компанії. Проте Брейді та Вудворд наводять перелік якостей, які неодмінно варто розвивати керівникам: чесність, цілісність, мужність, власні цінності, що базуються на абсолютних істинах, віра, смиренний дух, терплячість у спілкуванні з іншими, дисципліна, самовладання.

Навіть якщо від розвитку характеру ви не побачите значних «зовнішніх» результатів, обов‘язково будуть «внутрішні». З цієї точки зору важливим є те, ким ви стаєте, а не те, чого досягаєте. На думку Брейді та Вудворда, справжні лідери, які мають вплив на інших, - це ті, хто присвячує себе плеканню власних талантів та підвищенню самодисципліни.

 

2. Завдання. Ця категорія – про спроможність людини виконувати те, що має бути виконано. Жоден лідер не може досягти успіху, якщо не вмітиме доводити справи до кінця. Тут варто звернути увагу на такі аспекти: вміння взяти на себе відповідальність, робоча етика, готовність інвестувати свій час у роботу, наполегливість тощо. Саме про це йдеться у даній категорії.

 

 

 
Найважливішим є те, ким ви стаєте, а не те, чого досягаєте

 

 

Іцхак Рабин, екс-прем‘єр-міністр Ізраїлю, казав: «Ми були пронизані почуттям місії. Робота була цінністю сама по собі». Брейді та Вудворд кажуть, що категорія «Завдання» є втіленням цього твердження.

 

3. Відносини. Ця категорія вимірює здатність лідера встановлювати та підтримувати довготривалі стосунки з людьми. Адже керівники зазвичай досягають успіху не поодинці, а спільно з командами та партнерами. У цьому полягає сутність поняття лідерства: лідери приходять до перемоги з людьми, завдяки роботі з людьми  роблять це заради людей. А це стає можливим лише тоді, коли ви вмієте вибудовувати стосунки.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Кроки до розв‘язку

Помилки людського судження

У балансі з собою

 

Ця категорія включає в себе такі аспекти: спроможність приймати інших такими, які вони є; цінувати інших; бачити в них хороше; заохочувати їх; піклуватись про них; ставити інших на перше місце, якщо це необхідно; шукати виходу, який врахує інтереси усіх сторін і т.д. Саме про ці спроможності варто думати керівнику, оцінюючи себе за категорією «Стосунки».

Персональний розвиток для лідера не є чимось опціональним – він є обов‘язковим, якщо управлінець хоче залишатись успішним протягом тривалого часу. Є біблійний вислів: нам завжди дається саме стільки, скільки ми можемо винести, утримати, опрацювати. З лідерством, напевно, те ж саме: якщо ми прагнемо більшого, нам варто розвивати у себе здатність опановувати більше. Персональний розвиток – це шлях до того, щоб самому ставати чимось більшим і, відповідно, бути спроможним  втілювати масштабніші зміни.

 

За матеріалами The Three Categories of Personal Effectiveness

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах