Про щастя та його нестачу

Навряд чи знайдеться притомна людина, яка не прагне бути щасливою – причому постійно. Звідки береться щастя у короткостроковій та довгостроковій перспективі? Про це розмірковує у своєму блозі бізнес-гуру Іцхак Адізес.

 

 

 

 

 

 

 

Пошуки задоволень та життя, сповнене ними, може зробити вас щасливим у короткостроковій перспективі, але нещасним - у довгостроковій. Задоволення - ніби цукор. Солодкий і приємний під час споживання, але з побічними ефектами, які виникають потім.

Після отримання задоволення часто виникає відчуття порожнечі. Чому так стається? Бо люди, які прагнуть щастя, - люблять брати, а не віддавати. Вони живуть за принципом: бери від життя все, що тільки можливо, будь-яким способом і чимшвидше. А коли з якоїсь причини цей процес припиняється, людина відчуває себе нещасною.

Що може зробити нас щасливими у довгостроковій перспективі? Життя, що має сенс. Люди, які живуть так, - надають перевагу тому, щоб віддавати, а не брати. Тому у короткостроковій перспективі вони можуть почувати себе нещасними.

Віддавати, жертвувати - це важка робота, але в довгостроковій перспективі вона робить життя наповненим. Наприклад, бути батьками непокірного підлітка – складно, але згодом можна пережити моменти абсолютного щастя (скажімо, коли у вас з‘являться онуки).

 

 

 
Щоб мати осмислене життя, не треба запитувати себе: чому я існую? Варто запитати себе, для чого я живу

 

 

Таким чином, прагнення до щастя через пошук задоволення є приємним у короткостроковій перспективі й має погані наслідки у довгостроковій. І, навпаки, прагнення до змістовного життя може бути важким у короткостроковій перспективі, але принесе вам чимало радості у довгостроковій.

Це пояснює, чому люди, які мали активне й продуктивне життя, часто вмирають незабаром після виходу на пенсію. Вони почувають себе непотрібними. А люди, які продовжують робити свій внесок у життя суспільства, зазвичай живуть довше. У них є потреба бути потрібними. І що довше вони її відчувають, то довше живуть.

Ті, хто мають більший сенс у житті, ніж отримання задоволення, часто поводять себе, як одержимі. Певною мірою так і є – вони одержимі сенсом свого життя. Їх не дратують ті дрібниці, які можуть зводити з розуму шукачів задоволень.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Рішення без компромісів

Як збільшити свою продуктивність

Три категорії персональної ефективності

 

Люди, що прагнуть змістовного життя, завжди мають щось більше. Образно кажучи, вони дивляться на горизонт, а не на камінці під ногами. 

Щоб мати осмислене життя, не треба запитувати себе: чому я існую? Так ви не знайдете відповіді. Варто запитати себе, для чого я існую. Чому ви присвячуєте своє життя?

Віддавайте – як мати чи батько, працівник чи керівник, син чи донька. Віддавайте спільноті чи мистецтву. Віддавайте будь-чому, що надихає вас. Це сповнить ваше життя сенсом, який виходить далеко за межі задоволення ваших власних потреб.

 

За матеріалами On Happiness or Lack of It

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах