Переломні рішення

Кожне вагоме рішення, яке ми приймаємо, є відповіддю на певний виклик і можливістю пережити переломний момент, - вважає Ден Роквелл, блогер і один з топ-50 світових фахівців з лідерства й управління. Як наблизитись до свого переломного моменту?

 

 

 

 

 

 

Можливість та здатність приймати переломні моменти, а не тікати від них, робить нас більш сильними, відповідальними та усвідомленими. Нерідко у житті нам хочеться простих рішень і легкості. На думку Роквелла, легкість корисна лише у невеликих дозах. Якщо ви постійно хочете, щоб усе було легко, - з часом це зруйнує вас.

Замість того, щоб тікати від викликів, варто запитати себе: як черговий виклик може стати для вас точкою перелому й подальшого зростання? 

Кожне рішення, яке ви приймаєте, робить свій внесок у траєкторію вашого життя. Людина завжди кудись прямує, навіть коли цього не усвідомлює. Наслідками рішень є реальний, а не бажаний напрямок. Навіть якщо вам здається, що ви йдете до мети, ваші рішення можуть вести вас у інший бік.

Тому корисно час від часу запитувати себе: якщо взяти до уваги це рішення, то яким є мій напрямок? До чого я йду? Чи не біжу я від чогось, замість того щоб прямувати кудись? 

 

 

 
Кожне рішення, яке ви приймаєте, робить внесок у траєкторію вашого життя. Адже людина завжди кудись прямує, навіть коли цього не усвідомлює

 

 

Інколи прагнення короткострокового успіху, швидкого результату заважає нам у довгостроковій перспективі. Звичайно, існують моменти, коли приймати рішення потрібно, базуючись на короткострокових інтересах. Скажімо, під час кризи. Але постійна робота у «кризовому режимі» призводить до того, що ви жертвуєте майбутнім. 

Для якісного зростання – і особистого, і організаційного – на роздоріжжі потрібно розмірковувати про дві перспективи одночасно: і коротко-, і довгострокову.

Переломні моменти часто стосуються стосунків з людьми. Тому, приймаючи рішення, варто запитувати себе: які нові стосунки можуть виникнути в результаті моїх кроків? Як вплине рішення на вже наявні взаємовідносини?

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Три категорії персональної ефективності

Кроки до розв‘язку

Помилки людського судження

 

Також Роквелл радить ставити собі такі запитання у ситуації, коли вам потрібно прийняти будь-яке важливе рішення:

- Наскільки це рішення мотивоване страхом?

- Наскільки воно мотивоване незадоволенням?

- Як воно допомагає вам виражати найкращу частину себе?

- Як воно співвідноситься із вашим прагненням зробити щось вагоме для світу?

 

За матеріалами New Questions for Leadership Tipping Points

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах