Тренування інтуїції

Управлінські – і не тільки - рішення нерідко базуються на інтуїції. Але чи варто їй довіряти? Про це розмірковує у своєму блозі відомий експерт з маркетингу Сет Годін.

 

 

 

 

 

 

 

 

На його думку, довіряти інтуїції можна лише в окремих випадках. Справа в тому, що під інтуїцією ми не завжди розуміємо те, що нею справді є. Інколи порада «дослухатися до себе» означає піддатись своєму страху. Або за «інтуїцією» може ховатись небажання робити зусилля над собою.

Можна спробувати розібратись, що стоїть за «внутрішнім голосом» у кожному конкретному випадку, але це не завжди легко. Кращим шляхом, вважає Годін, є розвиток своєї інтуїції, її посилення. Якщо зробити її більш «гучною», то сплутати зі страхами та спротивом її буде важче.

Світ є набагато складнішим, ніж може осягнути наш «внутрішній голос», але він цього не усвідомлює. Тренування інтуїції, розвиток кращих інстинктів – це спосіб допомогти собі краще орієнтуватись у складності.

 

 

 
Інколи «дослухатися до себе» означає піддатись своєму страху. Або за «інтуїцією» може ховатись небажання робити зусилля над собою

 

 

Як це робити? По-перше, варто практикуватись у використанні своїх інстинктів. Наприклад, робити передбачення. Кожного дня – не менше десятка. Прогнози можуть стосуватись усього: які події скоро відбудуться, які рішення конкурентів чи інших компаній спрацюють, які відеоролики стануть вірусними, хто з нових працівників затримається у вашій компанії, а хто ні і т.д..

Усі передбачення записуйте – інакше вони не рахуються. Згодом можна буде подивитись – який відсоток ваших прогнозів справдився. А також подивитись на динаміку цього показника.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Як ніколи не помилятися

Селекція альтернатив

Переломні рішення

 

По-друге, варто дізнатись якомога більше про ту сферу, стосовно якої ви хочете використовувати свою інтуїцію найчастіше. Наприклад, якщо вас цікавить ритейл, то потрібно частіше бувати у різних магазинах, дивитись на те, що там відбувається, як вибудувані процеси. Якщо ви хочете приймати кращі рішення стосовно працівників, можливо, потрібно частіше спілкуватись з HR-менеджерами, спостерігати за їхньою роботою або навіть спробувати себе у цій ролі.

По-третє, можна знайти колегу, спільно з яким ви будете аналізувати свої інстинкти й знаходити пастки у своєму мисленні. Спільна робота, як правило, діє серйозніші результати, особливо якщо у вашого колеги буде така ж сильна мотивація, як у вас.

 

За матеріалами блогу Сета Годіна

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах