Звичка до самовдосконалення

Існує чимало шляхів саморозвитку, однак є певні вміння, що будуть корисні майже усім. Вони допомагають підтримувати високий рівень розумової активності та роблять вас ефективнішим у довгостроковій перспективі.

 

 

 

 

 

 

 

На думку Лолі Даскал, бізнес-консультанта та генерального директора компанії Lead From Within, варто привчати себе до таких дій:

- Ставити все під сумнів. Найгірший ворог знання – це не невігластво, а ілюзія знання. Якщо ви автоматично погоджуєтесь із чимось лише тому, що «це ж очевидно» - то ризикуєте помилитись. Допитливість, вміння постійно ставити запитання й сумніватись допоможуть вам подолати цю небезпеку.

- Багато читати. Мова йде не про короткі форми на кшталт статей в інтернеті, а про справжні книги. Зараз ми майже втратили навичку читання складних довгих тестів, і потрібно її відновлювати. Варто привчити себе читати щодня – хоча б один розділ книги.

- Шукати нові способи виконувати відомі завдання. Це є сутністю інновацій – придумати, як зробити щось по-іншому. Експериментувати можна й з тим, з чим ви маєте справу щодня. Замість того, щоб слідувати за рутиною, кожного дня варто робити щось одне по-новому.

 

 

 
Найгірший ворог знання – це не невігластво, а ілюзія знання

 

 

-  Виділяти час для рефлексії. Оскільки нам не вистачає часу на все заплановане, ми часто стрибаємо із однієї справи до іншої, не роблячи паузи. Однак рефлексія є важливою частиною процесу опанування нового знання, його закріплення. Тому коли закінчується черговий проект, чи ви завершуєте виконання якогось складного завдання, потрібно проаналізувати те, з чим ви стикнулись, які помилки зробили, яких результатів досягли.

Також варто рефлексувати після будь-якого навчання, після (й у процесі) читання книг, спілкування з важливими людьми.

- Дізнаватись про щось абсолютно невідоме. Кожного дня знаходьте трохи часу на те, щоб прочитати чи переглянути щось нове для себе, зі сфери, про яку ви нічого не  знаєте. Справа в тому, що всі ми ходимо одними й тими самими шляхами, переважно не перетинаючи певні невидимі границі. Проте саме за ними часто ховаються відповіді на питання, які ви не можете вирішити, та цікаві ідеї. Фахівці з інновацій стверджують, що велика кількість розв‘язків приходить з-за меж сфери, у якій виникла проблема.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Як ніколи не помилятися

Мудрість в книгах і бізнесі

Професія управлінця: досвід персональних змін

 

- Знаходити застосування тим знанням, які ви отримуєте. Просто накопичувати знання – приємно, але не має особливого сенсу. Те, про що ви дізнаєтесь, повинно нести користь або для вас, або для інших, повинно додавати цінності тому, що ви робите. Тому варто запитувати себе – як я можу застосувати те, про що дізнався? Кому розповісти про це? Що змінити за допомогою нових знань?

Навіть дуже розумні люди потребують «палива», щоб підтримувати себе у хорошій інтелектуальній формі. Регулярно практикуючи перелічені вміння, можна – інколи непомітно для самого себе – перейти на новий рівень розуміння того, що відбувається з вами та навколо вас.

 

За матеріалами 18 Habits That Will Make You Smarter

Коментарі

   календар

   Мультимедіа

   Здорова їжа в Україні: місія нездійсненна чи прибутковий бізнес?

   Сучасна людина дедалі більше працює, шалений темп життя додає стресу. Хочеш не тільки виживати, але жити краще – мусиш ставити цілі і досягати їх. Поставлені цілі – це вже стимул впрягтися у коловорот безкінечних справ.

   Андрій Федорів: Інновації та творчість – питання не натхнення, а методології

   Відомий маркетолог, власник компанії fedoriv.com та викладач kmbs Андрій Федорів розповів про свій професійний розвиток та власне бачення творчості у бізнесі.

   TEDxKyiv про таланти, освіту, розвиток, які визначають наше майбутнє

   “Талант. Освіта. Розвиток” - тема, якій була присвячена конференція ідей вартих поширення TEDxKyiv. Це вже шоста подія, яка збирає небайдужих і думаючих людей в нашій країні. Проекту innovations.com.ua приємно підтримувати саме такі ініціативи. Ми підготували добірку найкращих тез спікерів конференції.

   Про розвиток управлінських талантів у агросфері

   Де шукати персонал і керівників для компаній з аграрної сфери бізнесу? Як розвивати співробітників? Як перешкоджати плинності управлінських кадрів?

   Євген Черняк про власну філософію бізнесу

   Відеозапис управлінської дискусії учасників МВА-програм з Євгеном Черняком в рамках проекту kmbs CHANGE talks.

   Тарас Лукачук про зміни в собі та компанії

   Відеозапис із зустрічі учасників MBA-програм kmbs з Тарасом Лукачуком, генеральним директором нових ринків Східної Європи та Центральної Азії компанії "Крафт Фудз".

   Усі публікації »

   Ми у соціальних мережах