13-ий випуск "Київстар-Бізнес" Дайджесту

На сайті «Київстар Бізнес» Дайджесту (cпільний проект компанії "Київстар" та Києво-Могилянської Бізнес Школи) з’явився 13-ий огляд найкращої світової бізнес-літератури. Детальніше про кожну з п'яти книг, яка увійшла до номеру.

Звичка до творчості (The Creative Habit: Learn It and Use It for Life)

Твайла Тарп переконана, що кожна людина наділена творчими здібностями і може проявити їх у будь-якій сфері. Для цього просто потрібно наполегливо працювати і бути готовим пересилити себе.

Книга розповідає, як виробити свої щоденні ритуали, які з часом перетворяться на корисні звички і допоможуть досягти поставленої мети. Девіз Твайли Тарп можна сформулювати так: «Майстерність не дається згори. Навіть найнезбагненніша творчість – результат звички, дисципліни та наполегливої праці». А це означає, що кожен із нас може досягти досконалості у творчому процесі.

П'ята дисципліна (The Fifth Discipline: The Art & Practice of the Learning Organization)

Нас змалку навчають: щоб вирішувати проблеми, потрібно ділити світ на частини. Нам здається, що так легше давати раду складним завданням. Але при цьому ми перестаємо бачити наслідки наших дій і втрачаємо внутрішній зв'язок із цілим.

Книга Пітера Сенге спростовує ідею про те, що світ складається з окремих незалежних блоків. Усе в світі взаємопов’язано, і, як наслідок, складнішим та динамічнішим стає і бізнес. В управлінні сьогодні відбуваються фундаментальні зміни. Одна людина не може забезпечити просування вперед усієї компанії. В майбутньому досягатимуть успіху ті організації, які на всіх рівнях управління навчаться використовувати відданість людей справі та їхнє бажання вчитися. У довгостроковій перспективі стійку перевагу матимуть ті компанії, які зможуть навчатися швидше, ніж розвивається конкуренція.

Попит (Demand: What People Love Before They Know They Want It)

Приголомшливий ріст попиту на деякі товари та послуги вже став звичним. Нас оточує велика кількість продуктів, у які закохані споживачі, адже вони змінюють життя на краще. Однак не можна сказати, що ми добре розуміємо причини та механізми виникнення феномену грандіозного попиту. Це якась аномалія, що розвивається за принципами, які практично не залежать від стану економіки.

Створювати величезний попит на продукти – витончене мистецтво, в якому головну роль відіграють не маркетингові важелі, а унікальне вміння відчувати нюанси очікувань споживачів, творчо експериментувати, бути готовим до організаційних змін та ретельно обирати найбільш підходящі варіанти.

Людей, яким вдається оволодіти цим мистецтвом, називають «творцями попиту». У них немає єдиного плану дій, але вони використовують практики, поширені в найрізноманітніших галузях та бізнес-культурах. Численні приклади таких практик і лягли в основу нового бестселера Адріана Сливоцького.

Як зачарувати людей (Enchantment: The Art of Changing Hearts, Minds, and Actions)

Гай Кавасакі ділиться спостереженнями, набутими впродовж двадцятип’ятирічного досвіду. Сенс зачаровування полягає не в маніпуляції людьми, а в тому, щоби кардинально перебудовувати ситуації та відносини, перетворюючи ворожість на ввічливість, а ввічливість – на симпатію.

Кавасакі стверджує, що мета ділових та особистих взаємостосунків полягає не тільки в тому, щоб заволодіти бажаним, а й у тому, щоб сприяти добровільним, стійким та позитивним змінам у людині. У книзі описані тактики, необхідні для запуску «кампанії з зачаровування», максимальне застосування  push- та pull-технологій. Автор розповідає, як перехилити шальки терезів на свій бік навіть у тих випадках, коли нематеріальні фактори мають більше значення, ніж неспростовні факти.

Стартап без бюджету (The Toilet Paper Entrepreneur)

Майк Мікаловіц розповідає про бізнесменів, які створюють успішні компанії практично з нічого. Цікаво, що в таких історій мало спільного зі стрімкими історіями успіху Стіва Джобса чи Марка Цукерберга. Це нагадує швидше бій в окопах, коли своїми силами, розумом та винахідливістю підприємці втілюють утопічні на перший погляд ідеї.

Успіху можна досягти різними шляхами. Щоб стати переможцем, не потрібно мати надлишок матеріальних ресурсів. Інколи можна створити бізнес із нічого, головне – незламна віра, сфокусованість та максимальні зусилля. 

Більше рецензій шукайте на digest.kyivstar.ua

Коментарі