Дані та довіра

Як вільний доступ до інформації корелює із довірою між споживачем та бізнесом? Як компанія може збільшити довіру до себе? Про це розповідає професор маркетингу Стенфордського університету Педро Гардете у короткому відео.

 

 

 

Ось декілька думок з цього відео:

Тренди в маркетингу наразі досить зрозумілі. По-перше, компаніям стає все простіше збирати дані. Поток даних стає все швидшим, і в майбутньому він не буде уповільнюватись. По-друге, стає все популярнішою персоналізована реклама. Головна ідея тут проста: я знаю дещо про цього споживача (що він любить купувати, що йому подобається і т.д.) - то чому б не використати це для донесення свого повідомлення?

Це може використовуватись у будь-якому бізнесі: скажімо, автодилер може "заманювати" людину на тест-драйв, ріелтор - стимулювати потенційного покупця завітати на день відкритих дверей до будинку, що продається. Як споживачі, ми маємо розуміти - надаючи інформацію про себе, ми автоматично даємо доступ до себе. І це може бути використано проти нас.

Центральне питання маркетингу - чи може споживач довіряти продавцю й тому, що той каже. Якщо компанія має дані про споживача - вона може "запакувати" свою пропозицію таким чином, щоб вона з більшою ймовірністю йому сподобалась. Але і споживачі розуміють, що реклама підлаштовується під їхні смаки. Результат - зростання недовіри між продавцем та покупцем.

У часи вільного доступу до інформації, коли отримувати дані дуже просто, як потрібно діяти маркетологам? Я вважаю, що для компаній найкраще - завжди повідомляти споживачів, коли ви збираєте дані про них.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали: 

Прості правила для складного світу 

Аріанна Хаффінгтон: інформація vs мудрість 

Дуг Паркер: мислення в стилі стартапу

Коментарі