Стенфордські лекції: Вільям Барнетт про інновації

Великих лідерів часто відрізняє ставлення до інновацій: вони готові втілювати їх у життя, незважаючи на страх поразки. Проте як визначити, чи варта ідея реалізації? Чи достатньо отримати підтвердження від оточуючих, щоб передбачити успіх ідеї? Про це розповідає професор Стенфордської бізнес-школи Вільям Барнетт.

 

 

 

Деякі цитати Вільяма Барнетта:

- Коли у вас з'являється інноваційна ідея, що ви робите у першу чергу? Ви про неї комусь розповідаєте. І якщо йому сподобається - розповідаєте комусь ще. Іншими словами, ми намагаємось знайти тих, хто з нами згоден. Нам потрібно підтвердження того, що ми праві. А якщо нам кажуть, що ми неправі, то сприймаємо це як перешкоду, яку потрібно здолати.

- Коли справа стосується інновацій, то якщо ви впевнені, що праві - напевно, ця ідея не є дійсно інноваційною.

- Насправді коли ви розповідаєте людям про свою ідею і отримуєте схвальний відгук, то дізнаєтесь лише про те, що ваша ідея - це консенсус. І, навпаки, коли ви чуєте, що неправі, то отримуєте інформацію лише про те, що ця ідея - неконсенсусна. Але це не каже вам, чи матиме вона успіх, чи стане поразкою.

- Люди дуже погано вміють передбачати, але дуже добре вміють ретроспективно знаходити раціональні пояснення тому, що сталось.

- Зі стратегічної точки зору у випадку, коли ваша ідея правильна, краще, щоб вона не була консенсусною. Бо якщо вона являє собою консенсус, усі будуть готові втілити її в життя. А якщо ідея неконсенсусна, то реалізувати її може бути складно, проте й отримаєте ви дуже багато.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Едгар Шейн про лідерство, культуру та усвідомленість

Аджай Банга про ризики та інновації

Рене Джеймс про толерантність до ризику та лідерство

Коментарі