Плани та експерименти

Чому підприємці часто зазнають невдачі? І як навчитись створювати інновації так, як це роблять діти? Про це розповіла Діана Кандер, підприємець та партнер освітньої організації Ewing Marion Kauffman Foundation, на події TEDx.

 

 

 

Деякі думки Діани Кандер:

У звичний для нас спосіб навчати людей створювати нові компанії та запускати нові продукти закладено велику проблему. З 1980-х років з'являється все більше навчальних програм для підприємців, однак за той самий період ми спостерігаємо постійне зниження кількості започаткованих бізнесів і зростання відсотка компаній, які зазнають поразки.

Типовий підхід - казати людям, що коли у них з'являється ідея, наступний крок - написати детальний бізнес-план, документ на 30 сторінок з прогнозом на п‘ять років вперед. Потім потрібно знайти інвестиції, створити продукт - і, нарешті, представити його споживачам. І вони мають зустріти його з розкритими обіймами - точно у відповідності з вашим планом. Проте якщо ви намагаєтесь прогнозувати на п‘ять років вперед у вакуумі, то майже неодмінно стикнетесь з проблемами.

 

 

 
Що більше часу ви витрачаєте на "планування у вакуумі", тим імовірніше, що зрештою зазнаєте невдачі

 

 

Існує такий тест: за 18 хвилин потрібно побудувати вежу з 26 спагетті, мотузки, скотчу та одного шматочка маршмеллоу, який має бути на вершині. Найкраще справляються з цим тестом діти. Замість того, щоб довго планувати, як має виглядати вежа, а маршмеллоу розміщувати в останню чергу (як це зазвичай роблять дорослі), вони одразу починають будувати. Спочатку – створюють не дуже високу, але стабільну структуру, кладуть маршмеллоу нагору - і решту час експериментують. За час тесту вони встигають змінити вежу 4-5 разів.

З цього тесту можна зробити висновок: що більше часу ви витрачаєте на "планування у вакуумі", тим імовірніше, що зрештою зазнаєте невдачі. Замість того, щоб, придумавши ідею, декілька місяців писати бізнес-план та переконувати усіх оточуючих у тому, що він спрацює, варто витратити місяць на перевірку своєї гіпотези щодо реакції споживачів на продукт. Адже передбачити поведінку людей набагато складніше, аніж поведінку маршмеллоу.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Тренди-2017: віртуальний досвід

Сценарії майбутнього. Версія Пітера Кокрейна

Тренд як джерело інновацій

Коментарі