Дизайн-мислення: ідеї та прототипи

Як народжуються цікаві ідеї? І як протестувати свою гіпотезу якомога раніше? Про це розповів у короткому відео Стефанос Зеніос, директор Центру підприємницьких досліджень при Стенфордській бізнес-школі.

 

 

 

 

 

- Хороші ідеї - це ті, які вирішують проблеми унікальним шляхом. Зазвичай вони виникають, коли дві старі ідеї зустрічаються одна з одною вперше. Тобто видатна ідея - це не нова ідея, а комбінація вже існуючих. А значить, щоб її знегерувати, варто звести разом людей з різним досвідом, різними знаннями - скажімо, з різних частин організації.

- Метод мозкового штурму працює не з усіма людьми, тому ми розробили власну його модифікацію, яка ефективна, у тому числі, для інтровертів. Спочатку ми просимо учасників індивідуально поміркувати й придумати 10-15 шляхів розв'язання проблеми. І лише потім - зустрічаємось групою, обмінюємось ідеями і починаємо більш структурований мозковий штурм.

- Як зрозуміти, що насправді потрібно вашому клієнту? Потрібно проводити з ним більше часу, ставити йому запитання. Але потрібно думати наперед: чому ви б хотіли навчитись? І, виходячи з цього, придумувати запитання. А коли клієнт відповідатиме, слухати уважно, особливо історії, якими він готовий з вами поділитись.

 

 

 
Інколи з реакції користувачів на прототип стає зрозумілим: те, що ви вважали їхньою проблемою, насправді такою не є

 

 

- Прототип потрібно створювати хоча б тому, що ви повинні мати щось, з чим повернетесь до свого користувача. Він має спробувати те, що ви пропонуєте, погратись з цим. Підприємцям потрібно подумати - як швидко й недорого перевести ідею в продукт - щоб повернутись з ним до клієнта і отримати зворотний зв'язок. Інколи з реакції користувачів стає зрозумілим: те, що ви вважали їхньою проблемою, насправді такою не є.

- Часом нова ідея може вимагати змін у внутрішніх процесах компанії. У цьому випадку вам потрібно розуміти, які ресурси потрібно акумулювати і як переконати людей змінити ці процеси.

- Коли ви працюєте над новою ідеєю, першим запитанням має бути: якою є пропозиція цінності? Її можна протестувати за допомогою прототипу: показати його клієнтам і запитати, яку цінність вони бачать (і перевірити - чи співпадає вона з вашою ідеєю). Наступне запитання: хто буде вашим клієнтом? Третє: як ви до них потрапите? І четверте: як ви зароблятимете гроші? Усі ці чотири запитання є критичними для того, щоб протестувати свою бізнес-модель.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Плани та експерименти

Тренд як джерело інновацій

Як створити реальну цінність для клієнта

Коментарі