Марісса Маєр про прийняття рішень

У цьому відео президент компанії Yahoo! розповідає про свій кар'єрний шлях, про те, як обирати з багатьох альтернатив, а також про стратегічні рішення, які дозволили їй відновити зростання великої корпорації після довгої стагнації.

 

 

 

Декілька цитат Марісси Маєр:

- Найкраща пораду, яку я отримала у своєму житті, звучить наступним чином: розумні люди в ситуації вибору часто дивляться на можливості так, ніби лише одна з них чудова, але ж насправді це не так – життя влаштовано інакше. Може бути багато хороших варіантів, й інколи усе, що потрібно зробити - це піти спати, а вранці обрати ту альтернативу, про яку ви подумали першою. Саме так я прийняла рішення про роботу в Google.

- Я хотіла працювати в Google, тому що знала: там я буду оточена розумними та цікавими людьми, а ще тому що відчувала себе дещо непідготовленою до цього.

- Коли я прийшла до Yahoo!, прибуток компанії складав $5 млрд. і зменшувався на 10% на рік. Перш за все, ми подивились на 10-25 різних напрямів - спад спостерігався усюди. У жодного з керівників не було ідей щодо того, як відновити зростання. Мені казали, що так і продовжуватиметься у майбутньому, що такі тренди у нашій сфері.

 

 

 
Технологічні компанії переосмислюють себе через великі придбання

 

 

Я зрозуміла, що потрібно розробляти нові напрями - і вони мають бути пов‘язані з мобільними сервісами. Та виявилось, що у компанії з 14 тисячами працівників є лише 30-60 мобільних інженерів. У цьому і полягала головна зміна – ми зробили ставку на мобільність. Ми вже спізнювались, щоб «осідлати мобільну хвилю», та ми мали наздогнати її.

- Усі придбання, які робила компанія, я розділяла на три категорії: малі, середні та великі. У кожної категорії було своє  призначення. Малі компанії ми купували заради талантів, щоб дуже швидко залучити їхні команди і почати випускати мобільні додатки (завдяки цьому кроку прибуток від мобільного напряму виріз з $11 млн. до $1,5 млрд. за чотири роки).

Середнього розміру компанії ми купували заради технологій та команд (я називала їх будівельними блоками). А великі бізнеси, типу Tumblr, були нам потрібні тому, що, на мою думку, технологічні компанії переосмислюють себе саме через такі придбання.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Аркадій Вершебенюк про бізнес-модель Uber та шерінгову економіку

Зміна мислення: від сировини до цінності

ДНК стратегічного лідерства

Коментарі