Джеймс Даймон про конкуренцію та бюрократію

Президент та голова ради директорів JPMorgan Chase розповів у Стенфордській бізнес-школі про своє розуміння лідерства, про бюрократію, що вбиває, про криптовалюту та багато іншого.

 

 

Деякі думки Джеймса Даймона:

- Коли людина молода, оцінити її лідерські здібності складно. Але характер є необхідною умовою. Під характером я маю на увазі, у тому числі, здатність казати правду, всю правду й нічого, окрім правди. Не "підрихтовувати" правду, не казати різне різним людям. Якщо людина на це не здатна - я не буду витрачати на неї свій час.

- Компанії знищує бюрократія. Я завжди прагну скорочення нарад, а всю інформацію учасникам відправляю завчасно. Я очікую, що люди зроблять "домашню роботу", проаналізують дані й навіть поспілкуються між собою ще до того, як приходити на зустріч. Без цього проводити нараду немає сенсу. За такого підходу люди приходять або вже з планом дій, або для обговорення того, з чим вони незгодні.

 

 
Немає нічого страшного в тому, щоб конкурувати ідеями, але конкурувати з тими, хто працює поряд, - небезпечно

 

- Кажуть, що бюрократія корисна для бізнесу, вона допомагає справлятись зі складними викликами у глобальному середовищі. Але це неправда, бюрократія вбиває. Вона вбиває добро в людях, висмоктує інновації з бізнесу. Вона робить колегу твоїм конкурентом, унеможливлює співпрацю. А це дуже погано для компанії. Немає нічого страшного в тому, щоб конкурувати ідеями, але конкурувати з тими, хто працює поряд, - небезпечно.

- Якщо подивитись на списки Fortune 500 за минулі десятиліття, то можна побачити, що саме бюрократія стала причиною падіння багатьох бізнесів. Завдання генерального директора та ради директорів – не дозволяти бюрократії поширюватись. Але ж на практиці дуже часто сама рада директорів і сприяє цьому!

- Співпрацювати - не означає погоджуватись з усіма. Якщо працівник скаже, що він мені відданий, то я попрошу конкретизувати, що він має на увазі. Адже потрібно бути відданим не керівнику, а організації, клієнтам, принципам. Бути відданим комусь - означає підтримувати його рішення, незалежно від того, чи правильні вони. А це помилка, це не має нічого спільного зі співпрацею.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Шеріл Сандберг: глобальна мрія та короткостроковий план

Як збільшити свою продуктивність

Генрі Полсон про кар'єру та життя поза нею

Коментарі