Як оцінити своє життя?

Чому програють компанії? Як визначити, чи проживете ви життя своєї мрії? Як показники, які ми використовуємо, обмежують нас? Про це розповідає у відео з конференції TEDx Клейтон Крістенсен, професор Гарвардської бізнес-школи, консультант та автор бізнес-бестселерів.

 

 

 

Декілька думок з виступу Клейтона Крістенсена:

Для націй, індустрій, компаній, команд та окремих людей однаково вірні причинно-наслідкові закони. Найтиповіша проблема, чому організації програють - це поява нового гравця на ринку, який підіймається з самого низу і поступово витісняє колишніх лідерів. Наприклад, так сталось на ринку телекомунікацій. Lucent та Nortel, які колись домінували у цій сфері, здали свої позиції Cisco, яка крок за кроком виросла з нікому невідомої маленької фірми. Звичайно, ніхто у Lucent та Nortel не планував подібного.

У житті відбувається так само. Клейтон Крістенсен розповідає, що закінчив Гарвардську бізнес-школу у 1979 році, і з тих пір кожні п'ять років їздив на зустрічі випускників. На першій такій зустрічі усі здавались щасливими. Але через 10, 15, 20, 25 років щасливих залишалось все менше. Багато випускників розлучились і не могли часто бачитись зі своїми дітьми, бо ті жили в іншій частині країни. Одразу після випуску ніхто з них не думав, що так станеться. Виходить, люди впроваджували у своєму житті стратегію, яку ніколи не збирались реалізовувати.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Розвиток через кризу

Життя після бізнес-школи

У чому цінність лідерства?

 

Причина, чому так сталось, така сама, як і у випадку краху телекомунікаційних компаній, - гонитва за досягненнями. Природа людини така, що свій час ми спрямовуємо на ті дії, які забезпечать нам найбільш швидкі докази наших досягнень. У цьому контексті сім'я вочевидь програє кар'єрі. На роботі побачити досягнення простіше: ми робимо презентацію, підписуємо контракт з клієнтом, отримаємо підвищення платні... У той же час, ми не бачимо повернення інвестицій у родину протягом довгого часу.

Нерідко ми визначаємо, наскільки хороше наше життя, за кількістю грошей, які ми заробляємо. Але це - усього лише результат обмеженості нашого розуму. Замість того, щоб врахувати різні показники, ми зводимо все до одного-єдиного - грошей. І це справді проблема. Потрібно бути дуже обережними з тими показниками, які ви використовуєте для визначення свого успіху - в бізнесі чи житті. Звичайно, те, у чому ви досягли успіху, дуже важливо. Але, зрештою, ваше життя вимірюватиметься не цим. А, можливо, кількістю людей, чиє життя ви змінили на краще.

Коментарі