Прості правила для складного світу

У будь-якій сфері бізнесу чи життя ми стикаємося із зростаючою складністю. Як правильно обходитися із нею? Кетлін Ейзенхардт, викладач Стенфордського університету, вважає, що для будь-якої ситуації можна сформулювати прості правила, за допомогою яких людина чи компанія відповідатиме на виклики.

 

 

 

 

Деякі думки з виступу Кетлін Ейзенхардт:

Прості правила – це міні-стратегії, які дозволяють сфокусувати нашу увагу і спростити те, як ми думаємо, тим самим економлячи наш час та зусилля. Їх не може бути багато – зазвичай від двох до п‘яти, тобто стільки, щоб можна було легко запам‘ятати. Прості правила залежать від людини та ситуації. Те, що є моїми правилами, необов‘язково буде й вашими. Зазвичай вони стосуються конкретних дій, які ви часто повторюєте. Але це не банальності на кшталт «будьте ввічливими зі своїми клієнтами».

Скажімо, у краудфандингових платформ Indiegogo та Kickstarter – однаковий вид діяльності, але різні набори простих правил. Перша приймає усі проекти, якщо вони легальні, можна навіть збирати на подорож до Європи завдяки цьому сайту. Щоб потрапити на Kickstarter, проект має відноситись до однієї з 13 категорій, а 25% заявок відхиляються. Яка причини такої різниці? Прості правила часто відображають філософію засновників бізнесу.

 

 

 
Мати декілька правил – це креативніше, ніж не мати їх взагалі

 

 

Існують різні типи простих правил. Перший допомагає визначити, яку альтернативу обрати (скажімо, при наймі у Google часто керуються правилом: шукайте ексцентричних людей). Інші правила можуть стосуватись того, як робити щось. Наприклад, компанії Airbnb допомогло завоювати ринок таке правило: власники нерухомості повинні мати професійні фотографії того, що здають в оренду. Прості правила можуть також стосуватись пріоритету виконання певних дій, часу, того, коли потрібно зупинитись… Якщо у вашому наборі є правила різних типів, він працюватиме на вас ефективніше.

Багато людей вважають, що правила – це ознака відсутності креативності. Насправді ж мати декілька правил – це креативніше, ніж не мати їх взагалі.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали: 

Рональд Коен про інвестиції у майбутнє суспільства 

Юло Вооглайд: Зміни по-крупному, або з чого починають еліти 

Едгар Шейн про лідерство, культуру та усвідомленість

Коментарі