Як вибудовувати своє життя?

Що ми маємо на увазі, коли кажемо «успіх» і «щастя»? Як корелюють ці категорії? І що потрібно, аби бути більш задоволеним своїм життям? Про це розповів Говард Стівенсон, професор Гарвардської бізнес-школи.

 

 

 

Деякі цитати Говарда Стівенсона:

- Моя мати казала: успіх - це отримати те, чого ви хочете, щастя - це хотіти те, що ви отримуєте. Втім, дослідження показують, що існують різні типи успіху. По-перше, це досягнення цілей, до яких прагне багато людей (скажімо, гроші, влада, слава тощо). По-друге, значущість - тобто мати позитивний вплив на людей, які для вас важливі. По-третє, щастя - те, як ви відчуваєте себе у своєму житті. Та, по-четверте, спадщина - те, що ви залишите по собі. Усі ці різновиди успіху не є пов'язаними між собою. Ви можете досягти багато чого, але не бути щасливим. І можна бути важливим для людей, але не бути відомим і багатим.

- Щастя стосується лише тебе і поточного моменту. Неможливо зробити щасливим когось, можна зробити щасливим тільки самого себе. І не можна бути щасливим у майбутньому, це можливо лише зараз. Спадок - це про твій внесок у майбутнє. Досягнення - це про те, з ким ви себе порівнюєте. А значущість - про те, кому ви хочете допомагати. Навіть Білл Гейтс може дати кожній людині на планеті лише по $10, тому має обирати - кому саме допомагати.

 

 
Ваші досягнення визначаються тим, з ким ви себе порівнюєте

 

- "Достатньо" - це дуже цікава категорія. Вона встановлює межі й дозволяє робити перехід до чогось нового. Коли ви знаєте, що саме для вас означає "достатньо", то можете вчасно зупинитись, досягнувши чогось, і перейти до наступної мети. Потрібно мати таке відчуття "достатньо", щоб воно, з одного боку, мотивувало вас на досягнення, а з іншого - винагороджувало вас, коли ви досягнете бажаного. Встановлення меж робить успіх багатовимірним.

- Чи можна прожити життя, не жалкуючи за чимось? На мою думку, так - якщо ви чесні із самим собою. Якщо щось піде не так, як ви б хотіли, але ви діяли чесно, - шкодувати буде складно. Ви можете жалкувати за чимось у минулому, лише у випадку, коли "вбивали" самого себе.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Простота як спосіб мислення

Аріанна Хаффінгтон: інформація vs мудрість

Як оцінити своє життя?

Коментарі