Як збільшити свою продуктивність

Про те, що заважає нам досягати своїх цілей, та як боротись із перфекціонізмом, розповідає у цьому відео Боб Позен, професор Гарвардської бізнес-школи та автор книги "Екстремальна продуктивність".

 

 

 

 

Ключові думки Боба Позена:

- Більшість досліджень свідчать: від 80% до 90% людей присвячують менше половини свого робочого часу тому, що самі вважають своїми найважливішими цілями. Таким чином, вони використовують пасивний підхід: реагують на те, що приходить до них ззовні (електронні листи, зустрічі, телефонні дзвінки тощо). І, зрештою, працюють багато й важко, але замість досягати власних цілей, допомагають іншим досягати їхніх.

- Якщо ви хочете реалізувати свою велику мету, спочатку потрібно навчитись вправлятись із невеликими справами. Наприклад, видаляти 70-80% листів, лише прочитавши назву. У середньому саме такий відсоток листів не несуть для вас ніякої цінності й не потребують дій. А на решту 20-30% листів треба відповідати негайно, а не помічати їх, як важливі, щоб повернутись до них згодом.

- Є дві речі, які заважають людям бути ефективними: перфекціонізм та прокрастинація. Звичайно, інколи бути перфекціоністом необхідно. Скажімо, коли ви пілотуєте літак. Але дуже багато речей не є важливими - як, наприклад, щомісячні звіти, які мають заповнювати працівники та які ніхто насправді не читає далі, ніж до другого абзацу.

- Я рекомендую використовувати таке правило для боротьби з перфекціонізмом: виконуйте роботу "на п'ятірку", коли мова йде про ваші пріоритети, і на 4 чи 3 бали в усіх інших випадках.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Генрі Полсон про кар'єру та життя поза нею

Три категорії персональної ефективності

Шеріл Сандберг: глобальна мрія та короткостроковий план

Коментарі