Мистецтво, створене з довіри, вразливості й зв'язку

Мистецтво Марини Абрамович руйнує бар'єри між аудиторією та митцем, маючи на меті підвищення свідомості та особисті зміни. У своєму TED-виступі вона розповіла про власне розуміння перфомансу, про свою мету та метод.

 

 

 

Деякі цитати Марини Абрамович:

- Перфоманс - це духовна та фізична конструкція, яку виконавець створює у певний момент часу у просторі перед аудиторією, і тоді відбувається енергетичний діалог. Аудиторія і виконавець творять разом. Різниця між перфомансом і театральною постановкою - величезна. У театрі ніж - не ніж, а кров - лише кетчуп. У перфомансі кров - це матеріал, а лезо чи ніж - це інструменти.

- Всі люди бояться дуже простих речей. Ми боїмося страждань, боїмося болю, ми боїмося померти. Я відтворюю ці страхи перед аудиторією. Я використовую вашу енергію, і за допомогою цієї енергії я випробовую межі можливостей свого тіла. І тоді я звільняюся від цих страхів. Я - ваше дзеркало. Якщо я можу це зробити, ви теж можете.

- Перфоманс - це мистецтво, що базується на часі. Це не живопис - картина на стіні буде там і завтра. Перфоманс залишиться тільки у згадках, якщо ви пропустите його, або в історії, яку вам хтось розкаже, але ж насправді ви все одно упустите головне. Отже, ви маєте бути там.

 

 

 
Перфоманс - це мистецтво, що базується на часі

 

 

- На мій погляд, коли ми говоримо про нематеріальні види мистецтва, музика - найвища з усіх, оскільки найменш матеріальна. А вже потім - перфоманс, а потім - все інше.

- У житті ми завжди робимо те, що нам до вподоби. І саме через це ми не змінюємось. Ви просто щось робите - і нічого не відбувається, якщо постійно робити все так, як завжди. Але мій метод - робити речі, яких я боюся, речі, що жахають мене, речі, яких я не знаю, іти на терени, де ніхто досі не був.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Олександр Дубовик:«Без культурної експансії не може бути ані економіки, ані політики»

Йоган Гейзинга: філософія гри

Українська есеїстика: як це було, як є і як буде

Коментарі