Кріс Хедфілд про ефективну комунікацію

У жодному бізнесі комунікація не важить так багато, як на Міжнародній космічній станції, адже непорозуміння між космонавтами може призвести до їхньої загибелі. Космонавт Кріс Хедфілд у цьому відео ділиться своїми думками про те, якою має бути комунікація.

 

 

Деякі думки Кріса Хелфілда:

- Міжнародна космічна станція - найскладніша річ, яку ми створили у космосі, один з найскладніших міжнародних проектів, які коли-небудь існували. Ключове слово тут - міжнародний. Це місце будували люди з 15 країн. Це означає: різні мови, різні системи вимірювання, різні електричні системи... Але складніше за все - це взаємодія між людьми з різних культур, з абсолютно різним розумінням того, що є нормальним.

- Що ви зазвичай робите у вечір п'ятниці? Що для вас означає "так" чи "ага"? Які дні ви святкуєте? Як спілкуєтесь з дружиною чи дітьми? Що для вас означає ієрархія? Усе це здається очевидним, поки ви знаходитесь в оточенні людей, які зростали з вами в одних умовах. І стає величезною проблемою при спілкуванні з представниками інших культур. Один з найбільших викликів для астронавта - подолати ці природні бар'єри, щоб, зрештою, розділити своє відчуття призначення з іншими. 

 

 

 

 
Найскладніше на МКС - це взаємодія між людьми з різних культур, з абсолютно різним розумінням того, що є нормальним

 

 

 

- Почати можна з вивчення мови. І мова не йде тільки про іншу мову - скажімо, японську. Людина з Луїзіани та людина з Брукліну обидві розмовляють англійською, проте мова дуже різна. І якщо ви прагнете ефективної комунікації, варто зрозуміти ту культуру, за допомогою якої співрозмовник інтерпретує світ.

- Для мене єдиним критерієм чіткої та успішної комунікації є зміна поведінки слухача. Якщо його реакція - це просто підтакування, то ви не можете зрозуміти, чи справді донесли свою думку. Але якщо ви бачите, що дії людини тепер відображають нову ідею, то це означає, що ви успішно подолали культурний бар'єр.

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Власна шкура на кону

Наука про навчання: розвінчання міфів

Невизначеність як шлях до креативності

Коментарі