Ерік Шмідт про технології, плани та сенс

У якому напрямку змінюється світ? І які принципи можуть допомогти нам його змінювати? Про це розповів Ерік Шмідт, виконавчий голова ради директорів та колишній генеральний директор Alphabet Inc. (холдингу, до якого входить Google та інші бізнеси Ларрі Пейджа та Сергія Бріна), у Стенфордській бізнес-школі.

 

 

 

 

Деякі цитати Еріка Шмідта:

- Я впевнений, що зараз ми вступаємо в еру надмірності. У нас є надлишок інформації, надлишок їжі. Світ не просто може прогодувати себе - надмірна вага стає найбільшою проблемою у сфері охорони здоров'я у багатьох країнах. Чимало стартапів вирішують різноманітні проблеми з веденням домашнього господарства.

Багато з тих речей, що з'являються в еру надмірності, виглядають добре. Але, в той же час, ми продовжуватимемо стикатись із релігійними, націоналістичними та персональними конфліктами. І поки що технології ніяк нам не допомагають їх розв'язувати.

- Людство ще не вирішило, як саме діятиме в еру надмірності. Може, почне регулювати все, що можна? Я для себе обрав принцип особистої свободи та економічної свободи, і дію згідно з ним. Якщо подивитись на історію людства, то  мені здається очевидним: ми прийшли до того, що маємо, тільки завдяки цим двом речам.

 

Також Вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Мері Барра: можливості й виклики майбутнього

Як перемогти в епоху невизначеності?

Стратегічна майстерність

 

- Ви можете сказати: у країнах, що розвиваються, все жахливо. Але це "жахливо" набагато менш жахливе, аніж у минулому. Мій батько в юності подорожував Африкою. Якщо порівняти ті фотографії з сучасними, різниця стане очевидною. Африка все ще бідна, але набагато менш бідна, ніж тоді.

- Потрібно шукати не новизни, а сенсу. Звичайно, нове робить життя яскравішим, але сенс - це те, як саме ви будуєте ваше життя.

- Найкращі стратегії мають довгі часові межі. Є відомий вислів: ми завжди переоцінюємо те, що можна зробити за 18 місяців, і недооцінюємо те, що можна зробити за 10 років. Більшість стратегій, якщо не продумати їх як слід, зазнають поразки протягом п'яти років. Тому варто мати план на п'ять років. І не тільки для свого бізнесу, але й для себе особисто.

Коментарі