Рейчел Ботсман про шерингову економіку

Автор концепції спільного споживання та дослідник соціальних змін, які стають можливими завдяки розвитку технологій, Рейчел Ботсман розповіла про те, що таке шерингова економіка, і про те, що нею не є.

 

 

Деякі думки з відео:

- Що таке шерингова економіка, або економіка спільної участі? По це можна розповісти на прикладі проекту Love Home Swap. Він підходить для тих, хто має свою домівку, але хоче поїхати на певний час в інше місто. За допомогою сайту він може обмінятись домівками з кимось іншим. Скажімо, я нещодавно подорожувала з двома дітьми до Оксфорду і могла не брати із собою ані візочок, ані дитяче автокрісло, ані посуд - бо у професора, з яким ми домовились про обмін, є двоє малих онуків.

- Досвід, який ви отримуєте за допомогою Love Home Swap, сильно відрізняється від того, що можна отримати через Airbnb. Ви маєте досить тісну взаємодію з людиною, що міняється домівкою з вами. Обговорюєте безліч важливих речей та дрібниць, скажімо, чи лишати ваші сімейні фотографії, чи прибрати їх. Це схоже на соціальний контракт.

- Шерингова економіка базується на принципі надання іншим активів, що недостатньо використовуються вами. Причому активи можуть бути не тільки фізичними (дім, машина, сукні, іграшки тощо), а й трудовими (час та навички людини) та фінансовими (сюди можна віднести краудфандинг та платформи, які дозволяють позичати гроші у незнайомців). Використовуючи мережі та платформи, ми збільшуємо "пропускну спроможність" своїх активів. І, таким чином, попит та пропозиція балансуються.

- Медична статистика каже: середній час простою обладнання складає 58%. При цьому одна третина операцій відкладається, бо у наявності немає потрібного обладнання або вільних ліжок. Вирішити цю проблему можна за допомогою принципів шерингової економіки. Ми створили проект Cohealo, мета якого – допомогти медичним закладам ділитись обладнанням, щоб збільшити ефективність його використання. І він вже визнаний найінноваційнішим у США.

- Моє визначення шерингової економіки таке: це економічна система, яка дозволяє розблокувати цінність активів, що недостатньо використовуються, завдяки платформам, які поєднують тих, хто має потреби, з тими, хто має активи. В результаті збільшується продуктивність та доступ до активів.

- Шерингова економіка дещо відрізняється від "уберифікації". Різноманітні додатки, які дуже швидко доставляють те, що вам потрібно, не є частиною шерингової економіки, це просто дуже розумні сервіси "на вимогу".

 

Також вам можуть бути цікавими такі матеріали:

Ідеї в інформаційну епоху

Штучний інтелект: етапи, загрози та стратегії

Прогнозований прорив: інновації-2017

Коментарі